Spojte se s námi


Fotbal

Plzeň je stále stoprocentní, Koubek vyzdvihuje kolektivní dílo. Chtěli jsme vyhrát, jde nejen o finance, ale i koeficient, má jasno

Evropská pohádka plzeňské Viktorie pokračuje. Západočeši jsou po pěti odehraných zápasech skupinové fáze stále stoprocentní a trenér Miroslav Koubek neskrýval velkou radost a po čtvrtečním utkání nešetřil chválou.

Publikováno

dne

Evropská pohádka plzeňské Viktorie pokračuje. Západočeši jsou po pěti odehraných zápasech skupinové fáze stále stoprocentní a trenér Miroslav Koubek neskrýval velkou radost a po čtvrtečním utkání nešetřil chválou.

V nejvyšší české lize to sice mírně skřípe, nicméně v Evropě si žije Viktoria Plzeň svůj sen. Ve Fortuna lize najdeme Západočechy na páté pozici se ztrátou propastných třinácti bodů na druhou Slavii, přičemž mají zápas k dobru.

V Evropské konferenční lize je však po pěti zápasech ve skupině stoprocentní. Pět zápasů, patnáct bodů, skóre 6:1. Vynikající bilance, se kterou se příliš nepočítalo. Jedná se o jedinečný počin.

Ve čtvrtek se mohl trenér Miroslav Koubek radovat z toho, že jeho svěřenci porazili v roli hostujícího týmu FC Ballkani. V dalším kole soutěže na domácí půdě přivítají Astanu.

„Je to velmi potěšitelné a pravděpodobně i nečekané, co se nám v Konferenční lize daří. Musím říct, že s nelehkými soupeři, to každý vidí. Zároveň vím, že hrajeme ve třech soutěžích a že nám pak něco chybí v domácí lize,“ cituje trenéra Plzně klubový web Viktorie Plzeň.

„V Tiraně jsme se koncentrovali na dobrý výsledek, chtěli jsme jednoznačně uspět, jde nejen o finanční přínos, ale i o koeficient pro celý český fotbal. Proto si toho vítězství nesmírně vážím,“ dodal Koubek.

Koubek zdůrazňuje kolektivní dílo

Do čtvrtečního duelu poslal Miroslav Koubek několik mladíků. Za zmínku stojí Viktor Baier, Jan Paluska či Pavel Hašel. Se všemi byli zkušený trenér spokojen. Nechtěl však vypichovat jména jednotlivců.

„Nebyla to otázka jedenácti hráčů, ale kolektivní dílo, to bych zdůraznil! Cením si každého hráče, dokázali to zvládnout i ti, kteří logicky nemohou být v optimální herní kondici, když tolik nehrají. Zabojovali, vzali za to a ukázali skvělou morálku. Vítězství je dílem celého kádru,“ říká.

Na poslední zápas s Astanou pak ještě nemyslí. Soustředí se na další ligová klání a mimo to vyzdvihl kompliment fanouškům: „Prioritou je sehrát tři ligové zápasy v řadě. Tedy Ostravu, Boleslav a Budějovice. To je nyní myšlenkový cíl. A fanoušci? Ohromný kompliment, respekt. A poděkování! Byli slyšet a máme radost, že jim radost můžeme takto poskytnout.“

Zdroj: FC Viktoria Plzeň, UEFA

Reklama

Oblíbené