Spojte se s námi


Evropská liga

Forma soupeřů českých týmů: Betis bude tvrdý oříšek, zbylí dva soupeři porazitelní

Ve čtvrtek odehraje trojice českých týmů předposlední zápas skupinové fáze evropských pohárů. V Evropské lize se představí Slavia a Sparta, Viktoria Plzeň již v Konferenční lize má klid.

Publikováno

dne

Ve čtvrtek odehraje trojice českých týmů předposlední zápas skupinové fáze evropských pohárů. V Evropské lize se představí Slavia a Sparta, Viktoria Plzeň již v Konferenční lize má klid.

Nejtěžší a z pohledu postupové matematiky i nejdůležitější práci bude mít Sparta. Se čtyřmi body se krčí na třetím místě tabulky, zatímco Betis ji vede a skrz všechny soutěže vyhrál šest z minulých sedmi utkání.

O víkendu první půli přehrál Las Palmas, využil ale jen jednu šanci a po výměně stran se strachoval o výsledek. Výborný výkon předvedl sevillský gólman, pokud ale nějaká strana vypadala slabě, rozhodně to byla ta u levého beka.

Trojice českých týmů je v absolutně odlišném rozpoložení. Plzeň může poslat do hry náhradníky, má jisté první místo. Slavia potřebuje k prvnímu místu uhrát stejně bodů jako AS Řím, Sparta může skončit ještě první i poslední.

Jak Jaroslav Köstl na sobotní tiskové konferenci přiznal, do Moldavska možná neodletí Christos Zafeiris. Přesto by Slavia měla být v pohodě, Sheriff totiž zdaleka není tím týmem, který dva roky zpět porazil Real Madrid v Lize mistrů.

Moldavskou ligu sice suverénně vede, to ale vzhledem k mnohem vyšším finančním možnostem oproti zbytku ligy není vypovídající. V pohárech je Sheriff zatím na jediném bodu, navíc bude bez dvojice vykartovaných hráčů.

I Ballkani v kosovské lize válí, doposud ani jednou neprohrálo a proti náhradníkům Plzně by mělo být vyrovnaným soupeřem. Kvůli nezpůsobilé hrací ploše se však utkání odehraje v Albánii a absence domácího prostředí bývá zvláště u balkánských týmů citelná.

Zároveň náhradníci Viktorie jako Jhon Mosquera či Pavel Bucha se budou chtít ukázat, český koeficient by potřeboval alespoň remízu Západočechů. Stále je to při vší účtě pouze mistr Kosova.

Zdroj: Livesport

Reklama

Oblíbené