Spojte se s námi


Chance Liga

Plzeň hlásí nové příchody i odchody. Přichází posily z Rakouska, odchází Vlkanova, Holík a další

Viktoria Plzeň dále rozšiřuje svůj kádr pro nadcházející sezonu. S odchodem několika hráčů tak musí přijít i nová jména. I díky novým majitelům klubu se na Západ Čech stěhují kromě hráčů české ligy i dva hráči z ligy rakouské.

Publikováno

dne

Viktoria Plzeň dále rozšiřuje svůj kádr pro nadcházející sezonu. S odchodem několika hráčů tak musí přijít i nová jména. I díky novým majitelům klubu se na Západ Čech stěhují kromě hráčů české ligy i dva hráči z ligy rakouské.

Již dříve jsme informovali o odchodech zkušenějších hráčů Radima Řezníka, Jana Klimenta a Ibrahima Traorého. K Tomu Slončíkovi a Danielu Vašulínovi se tak přidávají nové přírůstky.

Plzeň nadále omlazuje kádr

Viktoria posiluje hned v brance. I přes neuvěřitelné výkony Martina Jedličky přivedla do klubu dva nové hráče, jedním z nich je Matyáš Šilhavý, který s týmem podepsal kontrakt poté, co prošel klubovou akademií. Druhou posilou je brankář Florian Wiegele, dříve působící například v mládežnických výběrech Sturmu Graz a loni hrající za DSV Leoben v druhé rakouské Bundeslize.

„Zájem Viktorky mě hodně a velmi pozitivně překvapil. Vůbec jsem neváhal. Je to pro mě obrovská výzva a těším se na ni,“‚ řekl třiadvacetiletý brankář. „Jde o mladého gólmana s vynikajícími parametry, kterého jsme sledovali. Nyní rozšíří náš brankářský tým a věříme, že se rychle aklimatizuje v novém prostředí a bude přínosem,“ dodává Daniel Kolář.

Viktoria posílí i obrannou řadu. Cory Séne, stoper rakouského Lafnitzu, se taktéž stěhuje na Západ Čech. S Plzní podepsal smlouvu na tři roky, stejně jako rakouský Wiegele.

„Viktorka je velký klub a jsem nadšený, že mohu obléknout její dres. Už se těším, až naskočím do přípravy. Teď už bude jen na mně, abych se ukázal v tom nejlepším světle. Motivaci mám obrovskou,“ těší se třiadvacetiletý obránce původem ze Senegalu.

Viktorii opouští hned čtveřice hráčů

S Plzní se naopak loučí záložník Adam Vlkanova. Odchází do Hradce Králové, odkud i přišel. Za dvě sezóny stihl Vlkanova naskočit do 52 utkání, připsal si 8 branek i asistencí. Jednou z jeho nejvýraznějších tref bude jistě gól do sítě Bayernu Mnichov.

„Adamovi děkujeme za odvedené služby a přejeme mu hodně úspěchů do další kariery a osobního života,“ uvedl sportovní ředitel Kolář.

Po dvou a půl letech zde končí i obránce Libor Holík. Poslední půl rok odehrál na hostování ve Zlíně, nyní se bude stěhovat na Slovensko, do Trnavy.

„Vzhledem k velké konkurenci v týmu bychom nyní Liborovi nebyli schopni zajistit potřebné herní vytížení, domluvili jsme se tedy na jeho přestupu. Samozřejmě mu přejeme, aby se mu v novém angažmá dařilo,“ řekl Kolář.

Roman Květ, záložník, který přišel z Bohemians, odchází na roční hostování s možností opce do Denderu. Ten je nováčkem v nejvyšší belgické soutěži. Ve Slovanu Liberec bude působit obránce Josef Koželuh, který v minulé sezoně působil na hostování ve Zbrojovce Brno.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.