Spojte se s námi


Tenis

Plíšková hladce prolétla do čtvrtfinále Wimbledonu, a to poprvé v životě

Česká tenistka Karolína Plíšková byla jednou z tří Češek, která nastoupila do osmifinále londýnského Wimbledonu. Soupeřkou ji byla Ruska Ludmilla Samsonovová, 65. hráčka světového žebříčku.

Publikováno

dne

Česká tenistka Karolína Plíšková byla jednou z tří Češek, která nastoupila do osmifinále londýnského Wimbledonu. Soupeřkou ji byla Ruska Ludmilla Samsonovová, 65. hráčka světového žebříčku. A Plíšková v zápase útočila na první postup do čtvrtfinále na travnatém Grand Slamu.

Obě hráčky si na úvod bez problémů podržely své servisy. Ve třetím gamu už ale česká dvojka nedokázala využít gameball a o své podání přišla. Samosonovová se v úvodu prezentovala agresivní a aktivní hrou, kterou doplňovaly chyby Plíškové.

Češka se ale velmi rychle dokázala vzpamatovat a využila třetí brejkbolovou šanci ve čtvrté hře. 2:2. A onen brejk vlil světové třináctce krev do žil. Za pár minut už totiž vedla 5:2 a rychle kráčela za ziskem prvního setu.

A po přetahované v osmé hře dokázala Plíšková vybojovat brejk a první sada ji tak patřila poměrem 6:2 za 36 minut. Rozhodly nakonec nevynucené chyby, kterých měla Ruska celkem 18, tedy dvakrát tolik, co její zkušenější soupeřka.

Hned na úvod sady Plíšková čelila brejkbolu, ovšem sérií tří skvělých podání se nakonec dostala do vedení 1:0. A česká hráčka rozhodně nechtěla příliš protahovat svůj čas strávený na kurtu.

Za stavu 2:1 opět vzala Rusce podání a šla si sebevědomě za postupem do čtvrtfinále Grand Slamu. Prvního od roku 2019 a vůbec prvního na Wimbledonu.

Pod dohledem manžela Michala Hrdličky i trenéra Saschy Bajina vedla Plíšková po hodině a dvou minutách 6:2 a 4:1 a nic nenapovídalo tomu, že by se její 22letá soupeřka měla nadechnout k obratu. 29letá Češka se mohla opřít hlavně o podání, které ji často pomohlo dostat se z nejhoršího.

Na servis se Karolína Plíšková dostala za stavu 6:1 a 5:3. A když ve hře využila při skóre 40:15 svůj první mečbol, mohla se radovat. Češka si na svou soupeřku musí teprve počkat. Bude jí totiž vítězka zápasu mezi Američankou Maddison Keysovou a Švýcarkou Viktorijí Golubicovou.

Zdroj: Wimbledon živě

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.