Spojte se s námi


eSport

Playoff LPL: Překvapení se nezrodilo. Favorité v prvním kole playoff nezaváhali a dále živí šanci na účast v MSI

Čínská LPL zahájila třináctidenní kolotoč playoff. V první kole se nečekaně utkaly týmy, od kterých se spíše očekává boj o titul.

Publikováno

dne

Čínská LPL zahájila třináctidenní kolotoč playoff. V první kole se nečekaně utkaly týmy, od kterých se spíše očekává boj o titul.

První kolo playoff nabídlo souboj čtyř nejníže postavených týmů, které se kvalifikovaly. Mezi účastníky prvního kola se překvapivě objevily dva týmy, které jsou obecně považovány za favority na titul.

Jak RNG, tak i Top Esports, před playoff prožívaly výsledkovou krizi. U RNG situace došla až do takové situace, že tým doslova balancoval na hraně postupu.

Čínská liga se svým formátem playoff je již určitou legendou. Smrticí kadence zápasů s minimem prostoru na přípravu.

Thunder Talk Gaming vs. RNG

V první zápase se utkali hráči Thunder Talk Gaming a RNG. Hráči Thunderu přijemně překvapili v základní části LPL a sympatickými výkony si řekli o účast v playoff. RNG po výsledkovém zemětřesení, kdy museli ještě do posledního zápasu odvracet případnou historickou ostudu.

Thunder Talk vstoupili do série nebojácně a proti papírovému favoritovi ukázali velmi bojovnou hru. Na RNG byla vidět určitá nervozita.

Favorit nehrál kompatkně a přesně, jak se od něj očekávalo. Hráči Thunderu však dokázali udržet favorita na uzdě a po pracovitém výkonu a nezvykle dominantní hře, vedli v sérii 1-0.

Tato hra jako kdyby favorita konečně probudila. RNG vsadili na trochu jiný přistup a druhý zápas byl záhy velmi vyrovnaný.

Ve třiadvacáté minutě však přišel rozhodující moment. RNG potrestali soupeře za horší postavení u Barona. Thunder Talk se sice snažili ještě zvrátit zvětšující se náskok soupeře, na vyrovnání série se však nic už nezměnilo.

Třetí a čtvrtý zápas série se už nesl ve velmi jednoznačném duchu. Thunder hledal marně cestu rozjeté mašině. Rozdíl ve kvalitě týmů se tady naplno projevil. RNG svého soupeře definitivně zlomili a konečným výsledkem 3-1, postoupili do dalšího kola. V něm se utkají s BLG.

Top Esports vs. WE

Druhé utkání svedlo proti sobě Top Esports a WE. Top Esports podobně jako RNG měli co napravovat ze základní části. WE měli za úkol překvapit a trochu vrátit organizaci zpět do dob, kdy patřila k nejlepším v Číně.

První zápas nabídl velmi vyrovnanou podívanou. WE dokázali favorita zaskočit a dokonce i diktovat tempo hry. Skvěle rozehraný zápas však WE ztratili svoji netrpělivostí. Top Esports tuto chybu potrestali a otočili vývoj zápasu na svoji stranu. 1-0 pro favorita.

Druhý zápas probíhal podle papírových předpokladů. Top Esports dominovali nad svým soupeřem a naplno ukázali rozdíl mezi oběma celky. Série začínala nabývat dojmu, že skončí rychlým 3-0 pro Top Esports.

I třetí duel tomu zpočátku odpovídal. WE však v polovině zápasu dokázalo slepenými killy a dobrou pozicí zápas ještě zdramatizovat. Favorit lehce ztratil půdu pod nohami a WE využili této situace ke snížení a zařazení další zápletky k této sérii.

Čtvrté klání WE začali velmi dobře. Dokázali udržet soupeře na uzdě a zvládli i první souboj o Barona. Získanou výhodu však nedokázali přetavit ve výhodnější pozici. Top Esports trestal soupeře za jeho laxnost.

Snadno získané killy pomohly favoritovi vyhrát druhého Barona. Tento souboj se později ukázal jako klíčový. Top Esports lehce zametli se svým soupeřem a po výsledku 3-1, vyzvou v dalším kole OMG.

Zdroj: LPL, Youtube, Onivia

Reklama

eSport

LPL: ThunderTalk Gaming kousali proti TOP Esports, nicméně další prohru neodvrátili

Další sérií dnešního pátečního programu LPL, byl souboj mezi favorizovaným TOP Esports a ThunderTalk Gaming.

Publikováno

dne

Další sérií dnešního pátečního programu LPL, byl souboj mezi favorizovaným TOP Esports a ThunderTalk Gaming.

TOP Esports se v čínské lize, dostávají do provozní teploty a to samozřejmě přidává na atraktivitě celé ligy. Další pomyslnou položkou na jídelním lístku, byli hráči ThunderTalk Gaming. Ti sice umí držet krok prakticky s kýmkoliv momentálně, bohužel neumí dotahovat zápasy do vítězného konce.

Přesto se favorit v této sérii zapotil víc než dost. ThunderTalk dokázali giganta přetlačit v první hře a ukázat cestu, že lze hrát i bez aktuální mety supportů, jako je Milio nebo Lulu. Marksman 1xn se stal ústřední postavou a pomohl tak svému týmu získat cennou první hru.

Trable favorita byly zmírněny ve druhé hře, byť také to nebylo pěkné představení. Hráči Thunderu ukazovali, že opravdu umí velmi solidně držet tempo hry i s velkým týmem. TOP Esports zlomili odpor v sedmadvacáté minutě a vyrovnali sérii na 1-1.

Třetí hra byla zpočátku v režii ThunderTalku. Skvělou early game dokázali držet krok se svým soupeřem. I když TOP Esports vedli na goldy, dlouho nemohli najít klíč k úspěchu. Před úderem dvacáté minuty se však nakonec favoritovi pootevřely vrátka a tým získal sebevědomí.

Hra se značně vyrovnala minimálně na killy a chvílemi to vypadalo, že zápas neskončí. Favorit však velké překvapení nakonec nedopustil a ke smůle ThunderTalku, měli na to, vyhrát tuto sérii.

Smolná prohra tak odsuzuje ThunderTalk na spodek ligové tabulky. Naopak TOP Esports píší výhru 2-1. Jednoduché to však rozhodně nebylo a tento nepřesvědčivý výkon budiž varováním před zápasem týdne proti Weibo Gaming.

Zdroj: Leaguepedia, LPL, Onivia

Pokračovat ve čtení

eSport

LPL: Ninjas in Pyjamas zatím nezaostávají a drží se v elitní šestce

Čínská liga měla dnes na programu další tři série. V první z nich se utkali Ninjas in Pyjamas a Anyone’s Legend.

Publikováno

dne

Čínská liga měla dnes na programu další tři série. V první z nich se utkali Ninjas in Pyjamas a Anyone’s Legend.

Tým Ninjas in Pyjamas, kteří nepředvedli nic světoborného během jarní sezóny, nyní zatím příjemně překvapují. S akvizicí bývalého midaře RNG Angela a zlepšení týmu jako celku hrají Ninjas solidní zápasy.

Na druhé straně jeden z nejslabších týmů LPL – Anyone’s Legend v předchozím zápase překvapili ThunderTalk Gaming a zapsali první výhru léta.

První hra série byla vyrovnanou záležitostí a také celkem překvapivou z hlediska volby supportů. Oproti tradičnímu trojlístku Milio, Yummi a Lulu, jsme viděli tradiční iniciovací (engage) picky jako Leona a Nautilus.

Navenek tradičnější kompozice, jako kdyby zápasu přidala na hrubším pohledu. Přesto se výhry nakonec radovali hráči Ninjas, kteří byli v late game mnohem trpělivější.

Druhá hra série byla ve znamení velké aktivy hráčů Ninjas. Shadow vzal do jungle Poppy a s ní velmi rychle pomáhal svým spoluhráčům akcelerovat hru. Hráči Legend působili velmi stereotypně a možná naivně doufali, že se jim podaří hru zlomit v pozdějších fázích.

Další cennou výhru pro Anyone’s Legend však Ninjas in Pyjamas nepřipustili. Tým si připisuje čistou výhru 2-0 a jeho prozatimní akcie stoupají na páté místo – 3-2 (+1).

Zdroj: Leaguepedia, LPL, Onivia

Pokračovat ve čtení

eSport

LCK: GenG přetlačili KT Rolster a zahájili split vítězně

Páteční program LCK nám nabídl souboje nejlepší čtyřky jara. V prvním duelu se utkali obhájci titulu GenG a třetí tým jara – KT Rolster.

Publikováno

dne

Páteční program LCK nám nabídl souboje nejlepší čtyřky jara. V prvním duelu se utkali obhájci titulu GenG a třetí tým jara – KT Rolster.

Pátek naplánoval pro všechny fanoušky zajímavý program. Souboje nejlepších čtyř týmů jarního splitu měly navnadit na velká dramata.

První z těchto soubojů mezi GenG a KT Rolster mělo být na papíře velmi vyrovnané. Zatímco KT zvládli ve středu přetlačit Hanwhu Life, pro GenG se jednalo o vstup do letního splitu.

Očekávané drama spustilo první dějství, kdy KT předvedli velmi dominantní a zatím nejlepší vystoupení jakéhokoliv týmu v rozbíhajícím se splitu.

GenG zkoušeli hrát velmi netradiční kompozici s Tristanou, Dravenem a Braumem, leč jejich pokus o zaskočení soupeře fatálně nevyšel.

Druhá hra už byla mnohem vyrovnanější a na korejské poměry tradičnější. GenG neopustila myšlenka na Dravena a zkusili hrát nyní v páru s Milliem, který je pravděpodobně nejsilnějším supportem aktuálně.

Tato kombinace se stala jistotou, navíc GenG s lepší kontrolou mapy přetlačili svého soupeře. Výsledkem bylo vyrovnání série na 1-1 a KT museli přijít s novým námětem na vítězství.

Třetí zápas zrcadlil průběh první hry, ale v opačném gardu. GenG dokázali dokonale anulovat jakékoli šance KT Rolster. I když nutno podotknout, po většinu zápasu byla hra na goldy vyrovnaná.

Přesto GenG vyhráli třetí hru bez jediné smrti a dobře se nachystali na nedělní reprízu jarního finále s T1. Tento duel naplno ukáže aktuální síly, zejména po turnaji MSI.

Zdroj: Leaguepedia, LCK Global

Pokračovat ve čtení

Oblíbené