Spojte se s námi


eSport

Playoff LPL: Překvapení se nezrodilo. Favorité v prvním kole playoff nezaváhali a dále živí šanci na účast v MSI

Čínská LPL zahájila třináctidenní kolotoč playoff. V první kole se nečekaně utkaly týmy, od kterých se spíše očekává boj o titul.

Publikováno

dne

Čínská LPL zahájila třináctidenní kolotoč playoff. V první kole se nečekaně utkaly týmy, od kterých se spíše očekává boj o titul.

První kolo playoff nabídlo souboj čtyř nejníže postavených týmů, které se kvalifikovaly. Mezi účastníky prvního kola se překvapivě objevily dva týmy, které jsou obecně považovány za favority na titul.

Jak RNG, tak i Top Esports, před playoff prožívaly výsledkovou krizi. U RNG situace došla až do takové situace, že tým doslova balancoval na hraně postupu.

Čínská liga se svým formátem playoff je již určitou legendou. Smrticí kadence zápasů s minimem prostoru na přípravu.

Thunder Talk Gaming vs. RNG

V první zápase se utkali hráči Thunder Talk Gaming a RNG. Hráči Thunderu přijemně překvapili v základní části LPL a sympatickými výkony si řekli o účast v playoff. RNG po výsledkovém zemětřesení, kdy museli ještě do posledního zápasu odvracet případnou historickou ostudu.

Thunder Talk vstoupili do série nebojácně a proti papírovému favoritovi ukázali velmi bojovnou hru. Na RNG byla vidět určitá nervozita.

Favorit nehrál kompatkně a přesně, jak se od něj očekávalo. Hráči Thunderu však dokázali udržet favorita na uzdě a po pracovitém výkonu a nezvykle dominantní hře, vedli v sérii 1-0.

Tato hra jako kdyby favorita konečně probudila. RNG vsadili na trochu jiný přistup a druhý zápas byl záhy velmi vyrovnaný.

Ve třiadvacáté minutě však přišel rozhodující moment. RNG potrestali soupeře za horší postavení u Barona. Thunder Talk se sice snažili ještě zvrátit zvětšující se náskok soupeře, na vyrovnání série se však nic už nezměnilo.

Třetí a čtvrtý zápas série se už nesl ve velmi jednoznačném duchu. Thunder hledal marně cestu rozjeté mašině. Rozdíl ve kvalitě týmů se tady naplno projevil. RNG svého soupeře definitivně zlomili a konečným výsledkem 3-1, postoupili do dalšího kola. V něm se utkají s BLG.

Top Esports vs. WE

Druhé utkání svedlo proti sobě Top Esports a WE. Top Esports podobně jako RNG měli co napravovat ze základní části. WE měli za úkol překvapit a trochu vrátit organizaci zpět do dob, kdy patřila k nejlepším v Číně.

První zápas nabídl velmi vyrovnanou podívanou. WE dokázali favorita zaskočit a dokonce i diktovat tempo hry. Skvěle rozehraný zápas však WE ztratili svoji netrpělivostí. Top Esports tuto chybu potrestali a otočili vývoj zápasu na svoji stranu. 1-0 pro favorita.

Druhý zápas probíhal podle papírových předpokladů. Top Esports dominovali nad svým soupeřem a naplno ukázali rozdíl mezi oběma celky. Série začínala nabývat dojmu, že skončí rychlým 3-0 pro Top Esports.

I třetí duel tomu zpočátku odpovídal. WE však v polovině zápasu dokázalo slepenými killy a dobrou pozicí zápas ještě zdramatizovat. Favorit lehce ztratil půdu pod nohami a WE využili této situace ke snížení a zařazení další zápletky k této sérii.

Čtvrté klání WE začali velmi dobře. Dokázali udržet soupeře na uzdě a zvládli i první souboj o Barona. Získanou výhodu však nedokázali přetavit ve výhodnější pozici. Top Esports trestal soupeře za jeho laxnost.

Snadno získané killy pomohly favoritovi vyhrát druhého Barona. Tento souboj se později ukázal jako klíčový. Top Esports lehce zametli se svým soupeřem a po výsledku 3-1, vyzvou v dalším kole OMG.

Zdroj: LPL, Youtube, Onivia

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.