Spojte se s námi


Fortuna liga

Plavšič do La Ligy? Zájem má klub, do kterého jeho agent loni dohodil dva hráče

Po příchodu do Sparty se od něj očekávaly velké věci, po útěku do Slavie fanoušci pochybovali, že ustojí tlak. A měli pravdu, působení ve Vršovicích mu stejně jako na Letné nevyšlo, nyní bude mít možná možnost zkusit si španělský fotbal v prvoligovém Cádizu.

Publikováno

dne

Po příchodu do Sparty se od něj očekávaly velké věci, po útěku do Slavie fanoušci pochybovali, že ustojí tlak. A právem. Působení ve Vršovicích mu stejně jako na Letné nevyšlo, nyní bude mít možná možnost zkusit si španělský fotbal v prvoligovém Cádizu.

Cádiz nastupuje v nejvyšší španělské soutěži od sezóny 2020/21. V uplynulém ročníku se zachránil až výhrou v posledním kole, zatímco v té chvíli sedmnáctá Granada prohrála a sestoupila místo něj.

Vedení Cádizu se má údajně rozhodovat mezi Plavšičem a Oussamou Idrissim. Marocký křídelník v klubu loni hostoval ze Sevilly a trenérský tým by ho rád přivedl natrvalo. Obě strany se ale neshodují na sumě.

Plavšič do Slavie přišel loni v létě po vypršení kontraktu u rivala z Letné. Sparta ho s ohledem na výši platu odmítla prodloužit a srbský křídelník se stal volným hráčem. Dle španělských médií už tehdy Cádiz zvažoval jeho podpis.

Po Plavšičovi každopádně sáhla Slavia, nabídla mu lukrativní plat a doufala, že rozšíří kádr a třeba se prokouše do základní sestavy. Po hrozivém podzimu se na jaře výkonnostně zvedl, s bilancí 1+4 si ale o pevné místo v kádru neřekl.

Jeho pozici v hierarchii ještě zhoršilo zranění z konce sezóny a zvláště povedená příprava nováčků v klubu (Ewerton, Moses Usor).

Nyní se možná schyluje ke konci Plavšiče ve Slavii a české lize, čemuž nahrává i fakt, že Plavšičův agent Igor Gluščevič před rokem do Cádizu přivedl dva své hráče (Milutina Osmajiće a Luku Cveticanina).

Zdroj: Lavozdigital.es, Diario de Cadiz

Reklama

Oblíbené