Spojte se s námi


La Liga

Piqué převezme tým Gimnástic Manresa, aby podpořil svou FC Andorru

Publikováno

dne

Gerard Piqué pokračuje v plánování své budoucnosti poté, co pověsí kopačky na hřebík. Už před časem zakoupil celek FC Andorra a nyní strategicky převzal lokální tým s bohatou historii zvaný Gimnástic Manresa, který bude nově spadat právě pod prvně jmenovaný klub.

Mnozí fotbalisté neví, co budou dělat, až ukončí své profesionální kariéry. Někteří už si budují svou značku, jako například Cristiano Ronaldo, jiní se zaměřují, že budou pokračovat ve fotbalovém světě jako trenéři nebo funkcionáři. A jako alternativu lze zmínit také případ Gerwyna Price, známého velšského šipkaře, který po úspěšné rugbyové kariéře začal hrát profesionálně právě typicky hospodský sport a nyní si vydělává objížděním turnajů a účastí v Premier League nebo na Mistrovství světa.

V případě barcelonského stopera Gerarda Piquého je však jasno. Vytáhlý hráč se už nyní aktivně zapojuje do dění ve své společnosti Kosmos Holding, kterou založil s předsedou Rakutenu – hlavního sponzora FC Barcelony a také Visselu Kóbe, kde působí exbarcelonisté Andrés Iniesta, David Villa a Sergi SamperHirošim Mikitanim. Po vývoji manažerských her na mobily, natočení série rozhovorů se známými osobnostmi z fotbalového prostředí a touze po změně pravidel na Davisovém poháru v tenise se koncem loňského roku rozhodl odkoupit tým FC Andorra.

K němu v příštích dnech oficiálně přibude ještě Gimnástic de Manresa z lokality Bages, který je věhlasný svou fenomenální prací s mládeží. Ostatně stačí zmínit jednoho z odchovanců, kterým je ikonický defenzivní záložník a později trenér s nespočtem trofejí napříč předními evropskými zeměmi, Josep Guardiola. Když Piqué přebíral v prosinci 2018 FC Andorru, nacházela se uprostřed tabulky nižší regionální ligy zvané Catalana Primera.

Zdroj: sport-english.com
Sestava FC Andorry (zdroj: sport-english.com)

Na lavičce působí duo dvou bývalých hráčů FCB Gabri García a Albert Joquera a těm se spolu s lednovými posilami povedlo v rekordním čase dostat rovnou z prvního místa do Tercery División, španělské čtvrté nejvyšší soutěže. Na oslavách se Piqué kvůli porážce od Valencie ve finále Copy del Rey, která jim předcházela, neobjevil, jelikož nevěřil, že by to bylo vhodné a nechtěl se dostat pod stejnou kritiku jako Ivan Rakitič. Ten krátce po vyřazení od Liverpoolu odcestoval na rodinný výlet do Sevilly.

Ovšem zpátky k tématu. Odkoupení Manresy přijde Piquého na 400 tisíc eur a už od této sezony se stanou rezervním výběrem právě Andorry. Celek z andorrského knížectví tak bude mít pod kontrolou jednu z nejsilnějších akademií v Katalánsku. Pod Manresu spadá kolem 40 registrovaných týmů u Katalánské fotbalové federace, z nichž téměř všechny patří do nejlepší kategorie A ve svých věkových skupinách. Každým rokem se několik hráčů z těchto výběrů dostanou do vysněné akademie Barcelony, La Masie.

Drobnou překážkou či komplikací může být dohoda s Realem Madrid, který má od konce minulého roku přednostní právo při koupi hráčů z Gimnásticu. Piqué – jako zarytý barcelonista a antimadridista – se bude určitě snažit o přerušení této vazby. Konečné stanovisko členů Manresy, kterým se stejně jako u Barcy říká socios, padne na mimořádném sjezdu, kde si vyslechnou Piquého návrh, který má klubu pomoci se ještě více zlepšit.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.