Spojte se s námi


Fotbal

Pět nejlepších hráčů Arsenalu z uplynulé sezóny

Publikováno

dne

Arsenal má za sebou další sezónu plnou zkratů, v lize skončili Kanonýři až na osmém místě a v Evropské lize vypadli hned v prvním kole vyřazovací fáze. Mezi negativy se ale našlo i pár hráčů, kteří předváděli dobré výkony.

zdroj: instagram.com/aubameyang97

Mezi elitní peticí nemůže chybět Pierre-Emerick Aubameyang. 22 ligových gólů mluví za vše, k tomu přidal důležité trefy v FA Cupu. Gólů mohl dát i více, občas je totiž ve velkých šancích příliš zbrklý. Pro Gunners povinnost prodloužit mu smlouvu.

Brankář Leno si taktéž zaslouží pochvalu. Německý blonďák několikrát zachránil Arsenal, v červnovém zápase s Brightonem si ale přivodil zranění a tak poslední měsíc sledoval zápasy jen z tribuny.

Snový vstup do dospělého fotbalu zažil Bukayo Saka. Pod Artetou začal dostávat více šancí a ať už hrál v obraně, či na křídle, patřil k nejlepším na hřišti.

Především driblink, centry a jeho silnější levačka jsou jeho největší zbraně. Bilance 1+5 není na osmnáctiletého hráče vůbec zlá bilance.

Dobrou sezónu prožil i Ceballos, hráč, jenž je v Londýně na hostování z Realu Madrid. Ceballos bývá v každém zápase jedním z nejaktivnějších hráčů na hrací ploše a byť si připsal jen dvě asistence, má na svém kontě spoustu předfinálních pasů.

Zvolit posledního hráče bylo skutečně těžké, zmínit však musím Shkodrana Mustafiho. Německý stoper šel pod Artetou rapidně nahoru a stal se z něj velmi rychle jeden z klíčových mužů defenzívy.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Oblíbené