Spojte se s námi


Fotbal

Pět nejhorších přestupů letošního ročníku Premier League

Sezóna Premier League 2020/21 se pomalu chýlí ke svému konci a my tak můžeme začít hodnotit, které přestupy se vůbec nevydařily. Pojďme si proto představit ty, kteří během své první sezóny v novém dresu zklamali.

Publikováno

dne

Sezóna Premier League 2020/21 se pomalu chýlí ke svému konci a my tak můžeme začít hodnotit, které přestupy se vůbec nevydařily. Pojďme si proto představit ty, kteří během své první sezóny v novém dresu zklamali.

Zdroj: Facundo Fazeuilhe, CC BY-SA 4.0

Máme před sebou posledních pár kol Premier League, podle kterých bude hodnocena sezóna nejednoho klubu. Hráči však již své ukázali, a tak můžeme zhodnotit, jak si kluby počínaly během přestupových oken.

Rhian Brewster, Liverpool – Sheffield United (26 mil. €)

Sheffieldu United přestupové okno vůbec nevyšlo a to nakonec odzrcadlilo i konečné pořadí v tabulce. 9. tým tabulky si jakožto nového útočníka vybral nezkušeného mladíka z Liverpoolu Rhiana Brewstera, který měl tehdy za sebou pouze jedinou úplnou sezónu v dospělém fotbale.

V Championship sice s deseti brankami zářil, jenže na Premier League to ještě ani zdaleka nebylo. Vyzkoušet to mohl hostováním, Sheffield se ale rozhodl pro přímou koupi za rekordní klubovou částku 26 milionů eur, která jim přinesla přesně nula gólů i asistencí.

Rhian Brewster teď může doufat, že bude pravidelně nastupovat v Championship a podobně jako v dresu Swansea doopravdy ukáže své fotbalové schopnosti. Pokud však nepřijde rapidní zlepšení, mohl by příští léto opět měnit dres.

Rodrigo Moreno, Valencia – Leeds (30 mil. €)

Leeds United zažil po návratu skvělou úvodní sezónu v Premier League. K ještě většímu úspěchu je však měl dotáhnou útočník Rodrigo Moreno, za kterého zaplatili v té době výhodně vypadající částku 30 milionů eur.

Během jeho působení mu však spadla cenovka až o 20 milionů eur a přes rozehraného Bamforda příliš často do základní jedenáctky nenakoukl. Přesto však odehrál přes tisíc minut a 4 vstřelené branky definitivně není to, co by se od něj očekávalo.

Thomas Partey, Atlético Madrid – Arsenal (50 mil. €)

Thomas Partey přicházel do Arsenalu jakožto přímý člen základní sestavy. V 26 letech patřil v dresu Atlétika Madrid k jedněm z nejlepších záložníků světa, což se podepsalo i na vysoké přestupové částce.

Právě ta je jedním z důvodů zařazení jeho jména do tohoto seznamu. Na úkor vysoké cenovky zapadl stejně jako většina kádru Arsenalu do průměru Premier League. Má sice ještě čas dostat se zpět na tu nejvyšší úroveň, jenže tragédii, kterou si Arsenal v letošní sezoně prožil, již nespasí.

Nelson Semedo, Barcelona – Wolves (30 mil. €)

Člověk by si řekl, že pokud přestoupí hráč z věhlasné Barcelony do stabilního týmu Premier League, stane se ihned hvězdou. Semedo však jako náhrada za Dohertyho příliš neuspěl. Z 31 utkání si připsal jedinou asistenci a s průměrem jednoho centru za dvě utkání taky příliš neoslnil.

V Barceloně přitom v minulé sezóně odehrál o více než třetinu minut méně, připsal si o pět asistencí více a vstřelil i jednu branku. Letos se tak v žebříčku obránců s nejvyšším počtem asistencí nevejde ani do nejlepší patnáctky.

Donny van de Beek, Ajax – Manchester United (35 mil. €)

Jestli hledáte skvělý návod, jak vyhodit 35 milionů eur do koše a zároveň poškodit kariéru jednoho z nejtalentovanějších záložníků světa, jste tu správně. Manchester United v létě přivedl dalšího talentovaného záložníka, no a až po přestupu mu došlo, že ho vlastně nepotřebuje.

Nizozemský záložník tak téměř celou sezónu jen smutně pokukoval po svých spoluhráčích ze střídačky a čekal na svou šanci. Za celou sezónu Premier League se na hřiště dostal pouze na 418 minut, během kterých si připsal jedinou branku a asistenci.

Z hráčů, kteří odehráli více než jednoho utkání, má navíc z celého týmu 3. nejnižší průměrnou zápasovou známku, tedy 6,31.

Požité zdroje: Transfermarkt, Whoscored

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.