Penaltový mág Nita! Podívejte se, jak brankář Sparty chytil penaltu kapitánovi Anglie

Že je Florin Nita perfektní v chytání penalt, to už v České republice dobře víme. Teď se to však dozvěděl i kapitán Anglie Jordan Henderson, který si vylámal zuby právě na sparťanském brankáři.

Zdroj: AC Sparta Praha

V přípravném utkání reprezentace Anglie proti výběru Rumunska se hvězdám z Premier League postavili v základní sestavě hned dva hráči Fortuna ligy. Florin Nita a Nicolae Stanciu.

Do 65. minuty drželi Rumuni nerozhodný stav 0:0, Albion tak třikrát vystřídal. V 68. minutě poslal svěřence Garetha Southgata do vedení Marcus Rashford.

Za 10 minut měl možnost zvýšit vedení kapitán Anglie Jordan Henderson. Záložník Liverpoolu chtěl uklidit míč k levé tyči brány Florina Nity, brankář Sparty si ale na jeho pokus počkal a skvěle ho vyrazil.

S následnou dorážkou Calverta-Lewina už neměl žádné větší problémy.

33letý brankář je na chytání penalt expert, o tom už jsme se mohli ve Fortuna lize přesvědčit. Ví to moc dobře i Sparta, která s ním nedávno prodloužila smlouvu.