Spojte se s námi


Bundesliga

Pavlenka s Gebre Selassiem nového trenéra vyhlížet nemusí, klub se postavil za svého kouče navzdory nepříznivým výsledkům

Publikováno

dne

Brémy v neděli padly na domácí půdě s posledním Paderbornem, který se tak dočkal první venkovní výhry, druhé celkově. Jednalo se o obrovské překvapení a pouze se tak potvrdilo, že Werder není v úplně dobrém rozpoložení, o čemž svědčí výkony i výsledky severoněmeckého klubu. Napříč tomu se dočkal trenér Florian Kohfeldt zastání od sportovního ředitele Franka Baumanna. Je tak zřejmé, že sedmatřicetiletý kouč se zatím o své místo bát nemusí.

Werder Brémy se nachází na 14. místě Bundesligy se ziskem 14 bodů. To vše po 14 ligových kolech. Zeleno-bílí přitom vstupovali do sezony s ambicemi se porvat o evropské poháry, což se jim dařilo až do posledního kola v minulém ročníku. Nyní to však vypadá spíše na jiné starosti, a to o dost negativnější.

Po krátké době, kdy mohl klub mít příjemnější starosti než ty sestupové, se tak vrací poměrně nechtěná situace. Právě příchod Floriana Kohfeldta k A-týmu v listopadu 2017 byl tím faktorem, který klub dostal alespoň na chvíli zpět na výsluní.

Ze sestupového pásma totiž mladý trenér dokázal klub pozvednout natolik, aby mohly Brémy opět myslet na Evropu. Nicméně díky tomu, že již jednou zvládl Werder z negativní situace vytáhnout, s tím má zkušenost a to mu může pomoci.

Navíc mu byla vyjádřena důvěra ze strany sportovního ředitele Franka Baumanna. „Víme, že máme velmi dobrého trenéra, čehož si možná všimly i jiné kluby. Máme velkou důvěru ve Florianova slova – bez ohledu na dobu trvání smlouvy (do roku 2023 – pozn. přek.). Řekl nám, že tu chce něco vybudovat. To také udělá a dokáže to v několika příštích letech,“ nechal se slyšet Baumann.

„Florian má neuvěřitelnou odbornost a velmi dobře komunikuje v dobrých i špatných chvílích. Považuji za pozoruhodné, jak jednal s týmem a během této špatné fáze veřejně bránil několik hráčů. To má obrovský dopad na tým. Musíme se soustředit na to, co je zásadní – zůstat v klidu a věřit v naše silné stránky. Musíme se vypořádat s tím, proč nevyužíváme naplno svého potenciálu, a to nejen jako tým, ale také na osobní úrovni. Trenér i hráči jsou velmi sebekritičtí,“ zakončil sportovní ředitel své vyjádření pro Die Welt.

Nutno podotknout, že Werder skutečně nemá moc důvodů ke změně trenéra. Kohfeldt musí pracovat s minimálním rozpočtem na přestupy, neboť Brémy nejsou zrovna bohatým klubem. Navíc se musí vypořádávat každou sezonu s odchody důležitých hráčů a je těžké je nahrazovat.

Na týmu jde pak vidět, že má vítěznou mentalitu a herní obraz má své specifické rysy, což před příchodem talentovaného kouče rozhodně neplatilo.

Navzdory malému bodovému zisku může být severoněmecký tým poměrně v klidu a rozhodně nemá důvod k panice. Bundesliga je letos, stejně jako každý rok, extrémně vyrovnaná a na pohárové příčky ztrácí Brémy „pouze“ 11 bodů, což se dá rozhodně dotáhnout. Namísto negativních výsledků se tedy klub musí zaměřit především na budoucí zápasy a na to, aby v nich dokázal plně bodovat.

Mimo to, herní projev Werderu není kdovíjak strašný. Největší problém tkví v zahazování šancí a jakési křeči v řešení finálních a předfinálních situací. Na tom je potřeba zapracovat.

Z počátku sezony krom toho trápil celý tým zranění a nastupovat museli i mladíci, kteří by jinak na příležitost čekali delší dobu. Je pouze otázkou času, kdy se Die Werderaner zvednou a začnou dosahovat výsledků, po jakých sami touží.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.