Spojte se s námi


Fortuna liga

Pavel Vrba zklamaně hodnotil zápas Sparty proti Bělehradu a celé sparťanské působení v Evropě

AC Sparta Praha nedokázala v odvetě překvapit Partizan Bělehrad a po porážkách 0:1 a 1:2 končí v Evropské konferenční lize. Oba zápasy ale i celé působení Sparty v Evropě po zápase hodnotil Pavel Vrba.

Publikováno

dne

AC Sparta Praha nedokázala v odvetě překvapit Partizan Bělehrad a po porážkách 0:1 a 1:2 končí v Evropské konferenční lize. Oba zápasy ale i celé působení Sparty v Evropě po zápase hodnotil Pavel Vrba.

Pavel Vrba si uvědomuje, že Sparta neodehrála dobrý první poločas proti Partizanu. Dostala dva góly, které si prakticky vstřelila sama. Po dvou sparťanských chybách šel její soupeř do dvougólového vedení. Třígólový náskok se těžko doháněl, pouze na konci zápasu dokázal Adam Hložek snížit.

„Je škoda, že jsme kontaktní gól nedali dřív. Mohli jsme zápas v závěru zdramatizovat. Hráli jsme hlavně v prvním poločase velice komplikovaně. Soupeř nás potrestal a tím bylo utkání rozhodnuté,“ říká Pavel Vrba pro klubový web.

Když se však Vrba podíval zpětně na týmy, se kterými se jeho hráči utkali, tak si uvědomil, že se vždy jednalo o kluby, které patří ve svých zemích mezi špičku. Sparta v Evropě narazila kromě Partizanu na Lyon a Rangers.

Na podzim cítil nadšení, když se letenským podařilo kvalifikovat se do jarní části Konferenční ligy. Po vyřazení ze soutěže po dvou porážkách však cítí velké zklamání. Realita je pro Vrbu smutná. Dokázal postoupit do jarní části, ale přál si postoupit dál.

Dále se Vrba zaměřil na hráče a na tvorbu sestavy. Do týmu přivedl pět hráčů, které zabudoval do mužstva. Kromě toho dává šance mladým hráčům z akademie, protože věří, že jde o správnou cestu.

„Jsou to kroky, které se Spartě do budoucna vrátí, pokud ty top hráči neodejdou do dalších soutěží. O některé hráče je zájem. Uvidíme, jak se kádr udrží. Cesta odchovanců a hráčů z české ligy a plus nějaký zahraniční hráč je správná.“

Kouč Sparty rozhodně nezastává přestupovou politiku, kdy se v týmu během roku změní většina kádru. Říká tomu přestupový chaos, kterému se chce vyhýbat.

Největší současný problém ve Spartě je podle něj nezkušenost. Tím, že dává šance mladým hráčům, chybí v důležitých zápasech klid a zkušenost, kterou zkrátka zatím takoví hráči mít nemůžou. Trenér Sparty však věří, že stačí, aby se absolvovalo pár takových zápasů a fotbalisté dospějí.

‚‚Čím víc zápasů, tím víc zkušenosti. Pokud se hráči udrží, tak by to mohlo být do budoucna hodně zajímavé. Zkušenosti neposbíráte na soustředění, v přátelských utkáních a ve většině zápasů naší ligy. Kvalitu Partizanu nemají v Česku všechna mužstva. Ukázal nám, jak se hraje v Evropě a pro nás to je obrovské ponaučení,“ uvědomuje si Vrba.

Z Evropské Konferenční ligy Sparta vypadla, ale stále zůstává v domácím poháru a v lize, kde se nachází na třetím místě. V neděli hraje zápas se Zlínem, kde potřebuje zvítězit, aby si celý tým zvedl sebevědomí.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Fortuna liga

Jak se po odchodu ze Slavie daří Alexandru Bahovi?

U sešívaných strávil jen rok a půl, ale i tak se svými výkony zapsal Alexander Bah do paměti slávistických fanoušků. Trenér Jindřich Trpišovský si ho 5. ledna 2021 přivedl jako náhradu za Vladimíra Coufala. Ve Slavii se stal oporou a brzy se začal projevovat zájem větších evropských klubů, nakonec se upsal portugalské Benfice. Jak se mu v Portugalsku daří?

Publikováno

dne

U sešívaných strávil jen rok a půl, ale i tak se svými výkony zapsal Alexander Bah do paměti slávistických fanoušků. Trenér Jindřich Trpišovský si ho 5. ledna 2021 přivedl jako náhradu za Vladimíra Coufala. Ve Slavii se stal oporou a brzy se začal projevovat zájem větších evropských klubů, které zapisovaly Baha na seznam posil. Nakonec se upsal portugalské Benfice. Jak se mu v Portugalsku daří?

Psalo se 7. června roku 2022, když pražská Slavia přišla o svou oporu na pravém kraji obrany. V osmašedesáti zápasech si Bah v pražském celku zapsal úctyhodných sedm branek a šestnáct asistencí. Poté se nicméně upsal Benfice, jednomu z nejlepších celků v portugalské lize, kam přestoupil za přibližně 200 milionů korun.

Dánský obránce přicházel do Slavie s vizitkou rychlého beka, který má kvalitní ofenzivní i defenzivní schopnosti. A se stejnou vizitkou také odcházel, tedy až na to, že tentokrát se o něj strhla lavina zájmu několika evropských celků.

Zájem měl například Brentford, který hraje již druhou sezónu anglickou Premier league. Bah však nakonec zvolil Benficu, přičemž se postupem času ukazuje, že právě lisabonský celek byl pro Baha správnou volbou.

Svůj debut si odbyl 5. srpna, když v 68. minutě nahradil střídajícího Gilberta. A připsal si dokonce asistenci při vítězství Benficy 4:0 nad Aroucou.

V Benfice zatím odehrál 21 zápasů, ve kterých si gól zatím nepřipsal, na druhou stranu má na svém kontě již šest asistencí, a plní tedy pověst ofenzivního krajního obránce.

Svůj zatím nejlepší zápas odehrál 2. listopadu v Lize mistrů, když se při demolici izraelského týmu Maccabi Haifa zaskvěl dvěma asistencemi. Dlužno dodat, na první gól přihrál dalšímu exslávistovi Petaru Musovi.

Úspěch se mu nevyhnul ani na reprezentační úrovni, byl totiž povolán na mistrovství světa v Kataru, kde se Dánsko představilo ve skupině s Francií, Austrálií a Tuniskem.

I když mnozí experti řadili Dány mezi „černé koně“ turnaje, šampionát pro ně již skončil, když skončili ve skupině poslední s jedním bodem. Bah nastoupil dvakrát z lavičky a zaznamenal 46 minut hracího času.

Za několik dní oslaví Bah své pětadvacáté narozeniny a můžeme s jistotou říct, že to nejlepší má stále před sebou.

Zdroje: Transfermarkt, Benfica Lisabon, SK Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Příchod Květa do Štruncových sadů se blíží. Zamíří do Ďolíčku výměnou Kaša?

Plzeň se začíná připravovat na jarní boje o mistrovský titul. A už se rozhlíží po případných posilách, které by mohli pomoci k obhajobě titulu. Nejblíže jsou v Plzni k příchodu Romana Květa z Bohemians. Opačným směrem by mohl mít namířeno stoper Filip Kaša.

Publikováno

dne

Plzeň se začíná připravovat na jarní boje o mistrovský titul. A už se rozhlíží po případných posilách, které by mohli pomoci k obhajobě titulu. Nejblíže jsou v Plzni k příchodu Romana Květa z Bohemians. Opačným směrem by mohl mít namířeno dle informací Deníku Sport stoper Filip Kaša.

Čtyřiadvacetiletý Roman Květ prožil velmi povedený podzim v dresu Bohemians Praha. Klokani jsou po podzimní části na sedmé pozici. Odchovanec Příbrami nastoupil ke třinácti zápasům, ve kterých stihl nastřílet devět branek.

V Ďolíčku by rádi udrželi Květa, ale je jim jasné, že po takovém povedeném podzimu bude o jejich klenot velký zájem. A taky tomu tak je. O vytáhlého záložníka usiluje Plzeň, Sparta i Slavia.

Překvapivě je podle Deníku Sport nejblíže zisku šikovného záložníka Viktoria Plzeň, která již je ve finální fázi transferu. Bohemians si cení Květa zhruba na 14,6 milionů korun.

Vedení Plzně by rádo tuto částku snížilo a nabídlo hráčskou kompenzaci. Hráčem, který by měl údajně odejít do Bohemias je stoper Filip Kaša.

Osmadvacetiletému Kašovi končí smlouva za půl roku ve Štruncových sadů. A nedá se očekávat, že by mu byla nová smlouva nabídnuta.

V podzimní části nastoupil pouze ke čtyřem zápasům. I z toho důvodu, že byl na hřišti při vyřazení Plzně z MOL Cupu s Hlučínem. Ve zmíněném zápase si totiž natrhl postranní vazy v koleni a musel si dát nucenou pauzu od fotbalu.

Nyní se již připravuje na jarní část a o své budoucnosti bude jednat. Trenér Bílek sází na jiné borce a na Kašu by zbylo místo na lavici nebo tribuně. Bohemians ke všemu hledají zkušeného stopera, který by jim zkvalitnil defenzivu.

Tato spolupráce by mohla být výhodná pro obě strany. Bývalý hráč Žiliny by měl příležitost se rozehrát a před vypršením smlouvy se ukázat případným zájemcům.

Zdroj: Deník Sport

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Priske po návratu do tréninku: Cílem je udržet naši fyzickou úroveň vysoko. Kteří hráči z rezervy se připojí k A-týmu?

Pražská Sparta se sešla na startu prosince a hráči absolvovali první tréninkovou jednotku po dovolené. Trenér Brian Priske nastínil, jaké jsou cíle prosincové přípravy a kdo z rezervy se připojí k A-týmu.

Publikováno

dne

Pražská Sparta se sešla na startu prosince a hráči absolvovali první tréninkovou jednotku po dovolené. Trenér Brian Priske nastínil, jaké jsou cíle prosincové přípravy a kdo z rezervy se připojí k A-týmu.

Jak již bylo klubem avizováno, Sparta se vrátila do tréninku 1. prosince, během prosincového bloku odehraje i dva přípravné zápasy, a to s Žilinou a Varnsdorfem.

Plán na přípravu je ovšem jasný. Stejně jako většina celků se i Sparta zaměří na kondici, v lednovém bloku na ní již takřka nebude čas.

„Cílem těchto tří týdnů je udržet naši fyzickou úroveň vysoko. Od léta jsme opravdu tvrdě pracovali na fyzičce, spousta hráčů se posunula a dostala se na úroveň, se kterou jsem celkem spokojený.

Musíme se tedy postarat o to, abychom ji udrželi, jelikož v lednu máme pouze tři a půl týdne a už nás čeká první zápas s Olomoucí, takže se musíme po fyzické stránce udržovat na vysoké úrovni.

Také je třeba vrátit hráče, kteří byli zranění, do tréninkového procesu a dostat je do formy,“ řekl trenér v rozhovoru pro klubový web. K týmu se nicméně připojí i někteří hráči z rezervy.

Konkrétně se jedná o Kukučku, Goljana a Kaštánka. Dle mnohých překvapivě chybí Pudhorocký, který jako jeden z mála z týmu vyniká.

„Sledujeme i pár hráčů z devatenáctky, je tu tedy možnost, že by se k nám také přidali. V prosinci to asi ještě nebude, ale možná s námi pojedou do Španělska na soustředění,“ dodal Priske.

Prosincový tréninkový blok končí 21. prosince. Následně mají hráči volno do 3. ledna, pět dní poté odcestují do španělské Marbelly na herní soustředění.

Zdroj: AC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Oblíbené