Spojte se s námi


Evropská liga

Pavel Vrba vysvětlil, proč odešel z Plzně. V Bulharsku ho vítají jako nejlepšího českého trenéra

Publikováno

dne

Definitivně opustil fotbalisty Plzně a vydal se vstříc svému druhému zahraničnímu angažmá. Pavel Vrba se oficiálně 1. ledna stane novým koučem Ludogorce Razgrad. Už má také za sebou první rozhovor pro bulharskou televizi BNT.

Pavel Vrba zdroj fkteplice.cz
Zdroj: fkteplice.cz

První zahraniční štace nedopadla podle představ. V ruské Machačkale vydržel pouze půl roku. Tehdy v prosinci 2016 za jeho předčasný konec mohly ekonomické důvody. Nyní jde do klubu, který je po této stránce stabilní. Vždyť jeho majitelem je čtvrtý nejbohatší Bulhar – Kirill Domušjev.

Razgrad je dlouhodobým králem tamní ligy. Tu vyhrál osmkrát v řadě a nyní má nakročeno k devátému titulu. Po podzimní části je první a už má jistotu účasti ve skupině o titul. Ano, v Bulharsku se hraje stejným systémem jako v ČR, jen nejvyšší ligu hraje o dva týmy méně, čili 14.

Vrba možnost vyhrát domácí titul vidí jako velkou výzvu. „Převzal jsem klub s velkými ambicemi na domácí scéně i v Evropě, což je velká výzva. Přijmout tuto nabídku nevyžadovalo těžké rozhodování. Potřeboval jsem změnu,“ prohlásil ve svém prvním interview.

Klub ho na svém twitterovém účtu v pondělí oficiálně přivítal s velkou pompou. „Ludogorec jmenoval (do funkce hlavního trenéra) nejlepšího českého kouče – Pavla Vrbu.“

Reklama

Oblíbené