Spojte se s námi


Bundesliga

Patrik Schick to nebude mít jednoduché! Kdo je Victor Boniface, střelec Leverkusenu, se kterým se český fotbalista porve o místo v sestavě?

Návrat českého útočníka na fotbalový trávník se nezadržitelně blíží. Jak ovšem ukázaly poslední měsíce, nečeká ho nic snadného. V útoku Leverkusenu se totiž zabydlel mladý Nigerijec.

Publikováno

dne

Návrat českého útočníka na fotbalový trávník se nezadržitelně blíží. Jak ovšem ukázaly poslední měsíce, nečeká ho nic snadného. V útoku Leverkusenu se totiž zabydlel mladý Nigerijec.

Patrik Schick se po vleklých problémech s třísly opět vrátil do tréninkového procesu. Soutěžní utkání si nezahrál už více jak půl roku a to je ve fotbalovém světě velmi dlouhá doba.

Bayer Leverkusen pod vedením Xabiho Alonsa udělal obrovský pokrok a i s přispěním nových posil se v současné chvíli vyhřívají na první pozici německé Bundesligy. Obrovskou zásluhu na tom má i nová tvář. Nigerijský střelec Victor Boniface.

Dvaadvacetiletého fotbalistu si španělský kouč vyhlédl v belgickém klubu Royale Union SG. Přestup vyšel na necelých 21 milionů euro a jak se zatím zdá, byly to skvěle investované peníze.

Boniface na bývalého středního záložníka zapůsobil při vzájemném čtvrtfinálovém utkání Evropské ligy z minulé sezony. Skvělý výkon podal zejména v prvním zápase, ve kterém dokázal Union vybojovat na půdě Leverkusenu remízu. Byl to právě Victor Boniface, který zajistil svým spoluhráčům vedení.

Nigerijský fotbalista minulý ročník završil součtem všech soutěží s dvaadvaceti vstřelenými brankami, ke kterým přidal dalších dvanáct asistencí. Skvělá čísla a jak se zdá, polevit neplánuje ani nyní.

S výjimkou jednoho utkání začal všechny ostatní v základní sestavě a daří se mu náramně. Během deseti klání vstřelil už devět soutěžních branek, které doplnil o další tři asistence.

Xabi Alonso si jeho výkony nemůže vynachválit. Podle jeho slov je silný a rychlý. Má dobrou mentalitu a pracuje pro tým, ne pro sebe. Všechno dělá dobře. Není to jen klasický útočník ani obyčejný střelec. Je to komplexní hráč.

Boniface svou kariéru nastartoval v norském klubu Bodo/Glimt, kde působil čtyři roky, během kterých zasadil třiadvacet úspěšných zásahů v šestašedesáti odehraných utkáních. Nad mladým útočníkem může ovšem viset veliký otazník, co se zdraví týče.

Už v roce 2019 vynechal téměř 180 dní vinnou zranění. Konkrétně si přetrhl křížový vaz v koleni, v důsledku čehož vynechal přes třicet utkání. Výrazně vážnější to bylo o dva roky později, když z důvodu stejného zranění vynechal celý rok a během ročníku 2020/2021 stihl jediné utkání.

Český reprezentant nyní tvrdě pracuje na nabrání co nejlepší možné kondice, aby byl k dispozici pro soutěžní utkání. Je jasné, že několik následujících utkání bude v roli střídajícího náhradníka. Rozhodně však bude zajímavé sledovat, jak si s novou konkurencí poradí a kdo zakončí současný ročník jako útočná volba číslo jedna.

Zdroj: Livesport, Transfermarket

Reklama

Oblíbené