Pardubice porazily Viktorii Plzeň 3:0 a stále mohou zabojovat o evropské poháry!

Ve 32. kole Fortuna ligy se v Dolíčku hrálo velmi zajímavé utkání mezi Pardubicemi a Viktorií Plzeň. Pardubice chtěly po Spartě a Slavii doma obrat o body také Plzeň, která se kvůli zranění Brabce vrátila k čtyřobráncové formaci. Trenér Bílek chtěl v dnešním zápase vyhrát a dobře naladit tým na čtvrteční fináloví zápas poháru se Slavií a zapomenout na nepovedený debut na pražské Letné.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Viktoria Plzeň byla již od začátku zápasu velmi aktivní a velkou příležitost si vytvořila ve 14. minutě, kdy centroval z rohového kopu Ba Loua a našel volného Havla, který hlavičkoval jen do brankáře Letáčka.

Viktoriáni dále tvořili hru, ale ve 30. minutě z levé úročné strany Pardubic nahrával Solil do pokutového území Kostkovi, jenž úplně nehlídaný střílel na plzeňskou bránu. Bravurní zákrok předvedl brankář Staněk, který míč mířící do pravého horního rohu brány vyrazil.

Ve 44. minutě si skvěle navedl balon na střelu za hranicí pokutového území Ewerton, který vypálil a jeho nebezpečnou střelu vyrazil Staněk přes sebe. Tento vyražený míč si našel další Brazilec Cadu a velkou příležitost neprováhal a skóroval.

Další komplikaci musela řešit Plzeň ve 45. minutě, kdy dostal stoper Kaša červenou kartu za hru vysokou nohou, neboť trefil hlavu Tischlera.

Z následného přímého volného kopu Ewerton těsně minul levý roh brány a tím skončil 1. poločas za stavu 1:0 pro Pardubice. Do 2. půle poslal trenér Bílek za vykartovaného Kašu na stoperskou pozici k Hejdovi Hybše.

Pardubice si vytvořily v 56. minutě další šanci, když centroval Čelůstka a na jeho míč si naběhl Černý. Hlavičkou však přestřelil bránu v malém vápně.

V 67. minutě zaváhal Hybš, jenž byl blíž k nakopnutému míči. Hybš přemýšlel, co s míčem dělat a toho využil Solil, který jej výborně presoval a získal míč. Solil šel sám na brankáře a vypálil. Staněk opět střelu vyrazil, ale pouze na hlavu Černého a Pardubice vedly 2:0.

Plzeň mohla zápas zdramatizovat v 76. minutě, kdy centroval Kovařík přesně na hlavu Šulce. Jeho hlavička šla ještě od země pod břevno brány, ale Letáček dokázal míč vyškrábnout mimo tři tyče.

Pojistku Pardubice vstřelily v 89. minutě, kdy centroval Solil a Hybš tělem posunul míč pouze před sebe, kde byl Surzyn a po 3. minutách na hřišti vstřelil gól.

Pardubice byly až na začátek zápasu lepší a aktivnější, zaslouženě vyhrály 3:0 a na Plzeň ztrácí jen 3 body, a proto můžou ještě zabojovat o evropské poháry. Plzeň potřebuje zachránit aktuální sezónu vítězstvím v poháru nad Slavií.

Zdroj: O2TV Sport