Spojte se s námi


Chance Liga

Paradox Sparty a Slavie! Sešívaní jsou kritizováni za přílišnou přestupovou aktivitu. Na Letné se přestupy zatím příliš neřeší

Dva nejlepší české fotbalové týmy se nachází v paradoxní situaci. Sparta i Slavia jsou terčem kritiky, ale každý tým za něco jiného. Na Slavii padá zloba za přílišnou a špatnou aktivitu na přestupovém trhu. U Sparty se naopak nelíbí nedostatečný počet příchodů.

Publikováno

dne

Dva nejlepší české fotbalové týmy se nachází v paradoxní situaci. Sparta i Slavia jsou terčem kritiky, ale každý tým za něco jiného. Na Slavii padá zloba za přílišnou a špatnou aktivitu na přestupovém trhu. U Sparty se naopak nelíbí nedostatečný počet příchodů.

  • Sparta i Slavia čelí kritice za chování na přestupovém trhu
  • Slavia nakupuje ve velkém, ale nekoncepčně
  • Sparta zatím nenahradila odchody a řeší další zájem o své hráče

V nadcházejícím ligovém ročníku půjde o hodně. Mistr české nejvyšší soutěže zamíří přímo do Ligy mistrů a tak je celkem logické, že se na toto lákavé sousto ligová špička pečlivě připravuje. Každý to ale pojal trošku jinak.

Je to trochu paradox. Zatímco Slavia nakupuje ve velkém, Sparta zatím řeší především odchody. A obě pražská „S“ jsou za svůj postoj zhusta kritizovaná. Na management z Edenu se snesl hněv hlavně za příchod reprezentačního forvarda Tomáše Chorého.

„V poslední době mě nejvíce zaujal příchod Tomáše Chorého do Slavie. Fascinuje mě, jak se o tom mluví a které aspekty přestupu jsou opomíjeny. Řeší se, komu Chorý dříve fandil, ale fanoušci sešívaných by měli být vyděšení z toho, jak klub vnitřně funguje.

Ze Slavie se stal generátor náhodných přestupů. Nevidím tam žádnou koncepci a filozofii. Je to prostě střelba a buď něco trefíš, nebo ne,“ řekl v podcastu Kudy běží zajíc někdejší redaktor Deníku Sport Jan Vacek.

O hráče Sparty je velký zájem

Kritika nekoncepčnosti sešívaných přestupů zní i z jiných míst. A to trenér Trpišovský ještě stojí o návrat Petera Olayinky, minulé přestupní období se pro změnu do Edenu vrátil za sto milionů David Zima. Vypadá to, že se Slavia zasekla v minulosti.

Sparta může být v klidu. Jako obhájce titulu není pod takovým tlakem. Na Letné ale zatím sčítají především odchody. Tým opustil trenér Priske a kapitán Krejčí. Velký zájem je také o brankáře Vindahla a celou útočnou trojici Birmančevič – Kuchta – Haraslín. Stejně tak o stopera Vitíka.

„Potřebujeme posílit o další hráče. Neřeknu kde, ale potřebujeme posily. Koukáme se i do defenzivy. Určitě ještě nemáme finální soupisku. Do sezony potřebujeme na každou pozici dva až tři hráče, nějaké příchody ještě budou,“ citují slova trenéra Friise Sparťanské noviny.

Fanoušci se oprávněně bojí, že pokud odejdou další hráči, mistra to neúměrně oslabí. Navíc stále nedorazila náhrada za Krejčího a přitom nadějný stoper Vydra odešel na hostování do Mladé Boleslavi. Skotský Celtic navíc zesílil snahu o přetažení gólmana Vindahla.

Zbytek přestupního období tak bude zcela jistě ještě velmi zajímavý. Aktivní přitom musí být především Sparta. Jejího konkurenta v boji o titul budou hráči spíše opouštět. Aby se na konci ligy ale nesmál někdo další v řadě. Třeba taková Plzeň, která boj o Ligu mistrů tradičně zvládá na výbornou.

Zdroj: Kudy běží zajíc, Sparťanské noviny

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.