Parádní skluz a dvě asistence! Rooney zařídil výhru nad Orlandem

Anglický dvaatřicátník Wayne Rooney se značně podílel na vítězství DC United na domácím hřišti proti Orlandu City. I přesto, že jeho spoluhráč Luciano Acosta vstřelil hattrick a tedy všechny góly domácích při výhře 3-2, nejvíce v závěru udivoval obětavý skluz evertonského odchovance, který nejenže zamezil jisté prohře, ale po následném centru zajistil také důležitou výhru pro metropolitní celek.

Poprvé Wayne Rooney asistoval v nastavení prvního poločasu při individuálním gólu Acosty, který tak poslal poslední celek východní konference do vedení 1-0. Orlando City srovnalo po vlastním gólu gólmana domácích Davida Ousteda, který si pravou nohou srazil do sítě přízemní center Oriola Rosella. Již v oslabení Orlando inkasovalo podruhé od Acosty, načež srovnalo po úniku Dominica Dwyera na 2-2. Nejvíce vzrušení však způsobili poslední minuty utkání, kdy se hráči DC United snažili za každou cenu získat tři body a tak hráli vabank.

V šesté minutě nastavení rozehrávali domácí za stavu 2-2 rohový kop, do kterého se zapojil i již zmiňovaný gólman David Ousted. Balón však odkopává jeden z hostujících hráčů na poloprázdnou polovinu DC United, kde se nachází nechráněná svatyně domácích. Orlandský Will Johnson svádí nervy drásající běžecký souboj s Waynem Rooneym, který však předvádí excelentní obranný skluz, dostává se k balónu a ihned centruje do vápna. Poslední v obraně tak zůstal forward, což je paradoxní. Další paradox však přichází po centru, když se k hlavičce dostává nejnižší hráč na hřišti (160cm) Luciano Acosta a vstřeluje vítězný gól a zároveň zapisuje svůj první hattrick v MLS. Slovy nepopsatelné a tak vřele doporučuji podívat se níže přiložené video.

DC United tak učinili důležitý krok k vynoření se z posledního místa východní konference. Po této výhře tak ztrácejí jeden bod na desátý, devátý i osmý celek tabulky, což je mimochodem právě Orlando City. Na postup do play-off však potřebují skončit do šestého místa, kde se aktuálně nachází Montreal Impact, který má o devět bodů více, než “Rooneyho” mužstvo.