Spojte se s námi


Fortuna liga

Páník: Sparta může být ráda, že má dva reprezentanty

Zatímco Slavia má v A-týmu reprezentace osm zástupců, Sparta pouze tři. Na první pohled až překvapivě velký rozdíl v počtu nominovaných mezi rivaly v boji o titul ve Fortuna lize vysvětlil pro Deník Sport trenér Bohumil Páník.

Publikováno

dne

Zatímco Slavia má v A-týmu reprezentace osm zástupců, Sparta pouze dva. Na první pohled až překvapivě velký rozdíl v počtu nominovaných mezi rivaly v boji o titul ve Fortuna lize vysvětlil pro Deník Sport trenér Bohumil Páník.

Březen měl být pro fotbalovou Spartu velký měsíc plný atraktivních utkání. Soupeři Slavia, Plzeň a České Budějovice v rámci ligy a dvojitý přídavek v podobě souboje s Liverpoolem v Evropské lize. Přehlídka šlágrů ale Spartu málem stála první místo tabulky.

Brian Priske zmiňoval únavu některých hráčů, která se kupříkladu u Ladislava Krejčího či Filipa Panáka projevovala ve formě zbytečných chyb. I kvůli jejich zaváháním měli Letenští v zápasech s Liverpoolem a Plzní celkové skóre 2:15.

Unavený Krejčí do repre

Vyčerpaný kádr bez vykartovaného Krejčího a Angela Preciada byl rád, že zvládl poslední ligové utkání před reprezentační pauzou alespoň výhrou 2:1. Přestože doma s Hradcem Králové se očekávala podstatně výraznější dominance.

S ohledem na nevýrazné výkony byl do české reprezentace pro březnový start pozván jen Krejčí a Jaroslav Zelený. A to je ještě u obou s otazníkem, zda si formou o nominaci řekli. Právě oni ve dvojzápase s Liverpoolem několikrát chybovali.

„Ivan Hašek je sparťan a určitě by Spartě neubližoval. Ve Spartě jsou tři rychlí hráči, kteří konkurovali Liverpoolu, ale bohužel jsou to ti zahraniční. Buďme rádi, že ze Sparty jsou dva,“ řekl Bohumil Páník v pořadu Ligový insider.

A pokud jsou dva málo, jsi jiný si ve výběru zasloužil být? Jana Kuchtu dostala z případných plánů Ivana Haška kauza Belmondo, Panák byl rád, že fyzicky zvládl nabitý program ve Spartě a Lukáš Sadílek v podstatě nehrál.

Slavia má víc dynamických hráčů

„Orientace na dynamické hráče je jednoznačná. Slavia jich má víc, takže když budu vybírat, tak ať je to rychlostní hráč,“ pokračoval Páník.

Podtrženo sečteno, pro Spartu je nepovolání několika hráčů možná dobrou zprávou. Unavený kádr se dá fyzicky dokupy před posledními deseti kol. V nich Letenské čeká vedle souboje se Spartou a Plzní i semifinále a případně finále MOL Cupu.

Zdroj: Ligový insider

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.