Spojte se s námi


Evropská liga

Pamatujete? Slavia se v Miláně už jednou představila. A ke skvělému výsledku jí pomohl hráč Sparty

Minimálně příznivci Slavie si tenhle zápas pamatovat prostě musí. Sešívaní se v Miláně už jednou přestavili a v rámci slavné Ligy mistrů se jednalo o nezapomenutelný zážitek. Remízu 1:1 přitom pomohl zařídit dnešní Sparťan.

Publikováno

dne

Minimálně příznivci Slavie si tenhle zápas pamatovat prostě musí. Sešívaní se v Miláně už jednou přestavili a v rámci slavné Ligy mistrů se jednalo o nezapomenutelný zážitek. Remízu 1:1 přitom pomohl zařídit dnešní Sparťan.

Město módy a předních evropských fotbalových klubů budou mít zkompletované. Slavia Jindřicha Trpišovského po více než čtyři roky starém střetnutí s Interem narazí i na druhý z milánských gigantů – AC.

S Interem to byl přitom velký zápas. Sešívaní se na podzim roku 2019 teprve podruhé, a zatím naposledy, představili v Lize mistrů a nalosována jim byla doslova neskutečná skupina. Vedle italského týmu v ní byla Barcelona a Borussia Dortmund.

„Dost často si na ten zápas vzpomenu, když v televizi vidím, že tam hraje Inter, AC nebo reprezentace. Byl to skvělý zážitek, Slavia v Lize mistrů, skvělý výsledek i výkon,“ zavzpomínal na klubovém webu trenér Trpišovský.

Na vedoucí branku nahrával dnešní hráč Sparty Zelený

Hned v prvním duelu skupiny tehdy sešívaní na slavném San Siru vyválčili remízu 1:1. Vedli přitom po brance Olayinky ze 63. minuty. Nahrával mu současný hráč konkurenční Sparty Jaroslav Zelený.

Inter se na vyrovnání hodně nadřel. Trojnásobný vítěz nejprestižnější evropské soutěže urval alespoň bod až v druhé minutě nastavení, kdy se prosadil Nicolo Barella. Tehdejší nováček v černomodrém dresu na slavné adrese působí dodnes.

„Miluji tyhle legendární fotbalové chrámy. Na spoustu z nich už se nám podařil dostat. Ať už na Dortmund, na Chelsea nebo na Barcelonu. Takové stadiony mají obrovské kouzlo. Když jsme na takovém stadionu jako Slavia, tak jsem hrdý,“ dodal k duelu Trpišovský.

V Lize mistrů tehdy Slavia uhrála nakonec pouhé dva body. Ten druhý také na hřišti soupeře, v Barceloně. Venkovní remíza by se velmi hodila i 7. března, kdy se odehraje první duel osmifinále Evropské ligy s AC Milán.

Zdroj: UEFA, SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.