Ostuda Sparty! Proti Plzni ukázala, že je před ní stále velký kus cesty

Pražská Sparta prohrála v důležitém utkání proti plzeňské Viktorii a ztratila první příčku v lize. Na utkání se podíváme v tradiční rubrice Sparťanský blog.

Zdroj: sparta.cz

Sparta měla všechny triumfy v ruce. Oproti Plzni byla rozehraná a navíc byla namotivovaná po povedeném utkání na Celticu. Podle toho vypadal i začátek utkání, ve kterém byla více na míči a určovala tempo hry.

Brzy se ale misky vah převážily a po zbytek utkání hráli svěřenci kouče Kotala druhé housle. Výkon Sparty byl špatný, bez jakékoliv snahy. A to je něco, co sparťanské fanoušky nahněvá ještě více, než samotná prohra.

Takřka žádný fotbalista nesnesl měřítko. Plzeň byla rychlejší, nápaditější. Bořek Dočkal s Ladislavem Krejčím starším absolutně bez pohybu, druhý jmenovaný i bez jakéhokoliv náznaku akce.

Snaha se nedala upřít Polidarovi se Sáčkem, kteří se drali za každým balonem. Střídající Karabec by měl dostávat více šancí, klidně za kapitána Dočkala.

Na výsledku by to téměř nic nezměnilo, rozhodčí podle mě mohl více trestat menší fauly Viktorie. Ta neustále okopávala a stále byla bez trestu. Mohla v tom tak bez problémů pokračovat.

Výhru si ovšem zaslouží, svou bojovností a fotbalovostí Spartu naprosto předčila. Ta si ve Štruncových sadech ušila ostudu, kvůli které ztratila neporazitelnost a první příčku v lize.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Po zápase s Celtikem, který ho odehrál bez zájmu a na úrovni Č. Budějovic (nechť mi Budějovičáci prominou), jsem psal, že až zápas s Viktorií ukáže! A taky ukázal. Skoti zápas pouze odkopali a rudým se zrovna zadařilo. Teď už jsou někteří možná zpátky na zemi. I když, hned se našel viník- sudí… 🙂

 2. Donekonečna se stále opakuje stále dokola u Sparty rozehráváni do zadu. Stále čitelný fotbal. Bez nápadu, bez pohybu a nabízení že chci míč. Vše je hrozně pomalí. Bojovnost a nasazení stále chybí. Připravení protihráči při rychlím napadání donutí zadaky Sparty k chybě která jako každý zápas vede ke gólu. Nejde vše házet na obránce. Největší chyba je v záloze. Dále určitě v Plzni špatně postavená sestava.

 3. Chodící Bořeķ Plakal si stěžuje jako mamince na písečku, že mu Pepíček rozbil hrad z písku, ale ve skutečnosti na něj sám upadl, protože to je jelito.

 4. Kopněte konečně Dočkala do prdele ať jde předvádět ten pěší fotbal do Přibrami a bez návratu zpět – hlavně žadnou trafiku po konci kariery !!! Je potřeba zbyvyt se Lischky Vidheima Hanousķa Dočkala Trávníka Kozáka a místo nich přivest běhavé rychlé technické FOTBALISTY kteři budou jezdit po zadku 90 minut každý zápas a přidají k tomu fotbalovost !! Ani jeden z výše zmíněných kopáču na moderní Evropský fotbal nemají a u Krejčiho st. je to také na pováženou !!

 5. Jinak mě strašně baví, jak si stěžuje na rozhodčí. Přitom pískal výborně! Prostě je potřeba si najít viníka, aby si Bořek nemusel přiznat, že byl tragickej…

 6. Poslední 2 zápasy Sparty nám ukázaly 3 zajímavá fakta. 1) Plzeň má o něco lepší kádr, než Celtic. Škoda, že kvaldu prosrala. 2) Sparta je lepší bez Dočkala na hřišti. Plivat a kecat může na tribuně. 3) Už se nedá říkat, že ubrečená je tady Slavia. Sparta už jí předehnala. Tedy žádná železná Sparta, ale ubrečená Sparta. Fňuk, fňuk….

 7. Nevím zda se najde někdy někdo konečně kdo ve Spartě pojmenuje bídný herní projev a ryze amatérské vedení.Kolik se tam protočilo trenérů,kolikrát se mněnilo ve vedení různých odborníků a pořád to nestačí.Kdy konečně vedení včetně pana Rosického pochopí,že jejich úspěchy jsou dávnou minulostí a že se ze jména Sparta poslední léta nepodělají ani v Blansku.Kdy budou platy hráčů adekvátní odvedené práci.Jen s měsíčního platu Dočkala by tými,jako Příbram,Opava,Pardubice žili půl roku.Sparto vrať se na zem.

  • To by tam musel přijíd nový majitel který by ty všechny rádoby odborníky z vedení klubu okamžitě nakopal do prd… a do hodiny vyklidit kanceláře a odevzdat klíče a na Spartu maximalně na placenou vstupenku jako diváci !! Ta banda co je tam nyní se bude jen placat po ramenou jak to dělají dobře mlaskat nad částkami co jim ten mega blb Křetinský platí každý měsíc na konta a dál budou do klubu tahat své kámoše ať do ruzných funkcí tak dřeváky a kámoše do hráčského kádru !!

 8. Každopádně jsem rád, že jsou všichni tzv. “Černoušci” pryč a že se nově začali hledat viníci někde jinde! Zoufalé ! Zoufalé ! Zoufalé .

 9. Už po zápase ve Skotsku jsem tady psal ve všeobecné euforii nad výsledkem,že Sparta v tom zápase nebyla lepším týmem,většinu zápasu jen zoufale bránila,měla ale neuvěřitelně efektní koncovku,ale takový zápas se povede tak jednou za sezonu.Ted se v Plzni ukázalo,jak na tom opravdu jsou,zkušení hráči Dočkal a Krejčí kteří by měli být pro ostatní příkladem jsou spíš příkladem jak se nemá hrát fotbal,chybí tam opravdová vůdčí osobnost,alespon jeden zkušený nadstandartní hráč,který by dokázal strhnout ostatní.Ted očekávám i vzhledem ke stále velké marodce propad tabulkou,někam mezi Jablonec a Liberec.Trochu je mi líto trenéra,kdyby měl kompletní kádr vypadalo by to asi jinak.

 10. Taky přidám svůj názor.trenér nemá chybu,Dočkal,Krejčí st,Polidar,Vindhaim,Hanousek,Lischka u něj se možná mýlím na dnešní fotbal nemají koule,bez pohybu a bojovnosti.Tytp chlapce přece nepotřebujeme.Zajímalo by mne,jestli naše emaily čte někdo z vedení Sparty,to bych zíral,kdyby mi někdo odpověděl.Ty dementy ,co píšou pičoviny neberu za rovné.J.Kreisl@seznam.cz

 11. Seberte Plzni pět lidí základu a dostane bůra i od Příbrami. Není zrovna fér porovnávat kovidem a zraněníma zdevastovanou Spartu s Plzní, která byla bez jediné absence. A prosím, doufám, že se nenajde nikdo tak piotomej, aby použil pseudoargumenmt, že každej tým má na soupisce 22 hráčů.
  Včerejší prohra byla velkým zklamáním, ale liga se stále ještě rozjíždí. Ještě se odehraje spousta zápasů aspousta hráčů taky chytne čínskej vir, nebo přijdou zranění. Zající se počítaj až po honu a jeden nezvládnutej zápas vůbec noic neznamená. Je třeba se poučit a mít to jako varovnej prst do zbytku sezony.

 12. Samozřejmě,je nutno pomluvit Spartu.Idioti,co píší ohledně Celtiku,by si měli uvědomit,že soupeř hraje to,co mu dovolí protivník.Dokud Sparta hrála,byl Celtic bez šance.Když přestala hrát,tak jich najednou bylo plné hřiště.Jak začala opět hrát Sparta,tak šel celý Celtic do háje.Ale nesmí se uznat to,že Sparta byla po větší část utkání lepší.Jinak jsem sám předpokládal,že Sparta v Plzni prohraje.Hráči jsou psychicky labilní a po jedné chybě,která vedla ke gólu,nejsou schopni se znovu zvednout.Výmluvy Dočkala na rozhodčího situaci nevyřeší.Prohrála zaslouženě,jen by se z toho měli hráči poučit a začít skutečně hrát.Ne si hrát na fotbalisty,ale být fotbalisty.

 13. Sparta byla v Plzni zoufalá a měla dostat burizóna.v kádru je pár dobrejch hráčů ale celkovej tým není sestaven dobře.Uvidi se jak to bude pokračovat dál.Ale s tímhle díru do světa asi neudělají možná ani u nás né

 14. Já bych to ani ostudou nenazýval. Prohrát na hřišti, kde už asi deset let nevyhráli, to je snad už zvyk.

 15. Kdy už konečně toho “hádavého” Dočkala vyhodíte.Není vůbec užitečnej,spíše na hřišti překáží.
  Možná by mohl pomoct některému klubu ve druhé nebo třetí lize.Na I.ligu už nemá.

 16. Objektivně lze uznat, že Sparta má až neskutečnou marodku, a když do toho ještě zasáhne ta patálie s pozitivníma testama, tak najednou trenér pomalu ani nemá koho postavit.
  Ale co se prostě odpustit nedá, je skutečnost, že ti hráči, kteří se na hřiště nakonec dostanou, tak zápas neodpracují, ale odchodí !!! Bez nasazení a bojovnosti se dnes těžko vítězí proti jakémuko-li týmu, viz třeba pohár s Blanskem, který se rozhodoval až v samotném závěru, a nutném prostřídání.
  Závěrem si ještě dovolím poznamenat, že s hráči typu Hanouska, Trávníka, Lischky, Vindheima, Polidara, a žel i L.Krejčího st., včetně už jen chodícího, dohadujícího se a plivajícího Bořka Dočkala, se Sparta trvale zlepšeného herního projevu prostě nedočká…

  • Že to píšete zrovna vy ? Já když jsem to psal v září že ti to hráči nejsou pro Spartu a Dočkal že na moderní běhavý fotbal absolutně nemá tak jste mě tady spolu s dalšima 3 Sparťanama dávali kouř že jsem “blbej” a nejsem Sparťan a že jen kritizuju atd atd ? Ale jsem rád že to konečně vidíte i vy a ještě až vám dojde že na špatně poskládaném kádru a velké většině špatných přestupu za poslední 3 přestupová období ma 100% podil T.Rosický bude to ok. 😉 Ještě vám v to seznamu chybí – Heča což neni golman na post č.1 ve Spartě – Štětina- většný talent Sáček a Kozák !

   • Mýlíte se, on není Petr jako Petr, a nejsem si vědom toho, že bych zrovna na Vás v minulosti nějak reagoval.
    Můj názor je dlouhodobě konstantní, a nemění se v čase, tedy až na možné, zcela ojedinělé, výjímky.
    Se Štětinou souhlas, a i tady je můj pohled na něj dlouhodobý, o těch ostatních se dá polemizovat. Zároveň jsem zde nehodlal vyjmenovat téměř celý sparťanský kádr.
    Výhrady mám i k práci Tomáše Rosického, ale protože asi nikdo neznáme do detailu, jak to v současné Spartě uvnitř funguje, tak lze jen těžko vyvozovat nějaké fundovanější závěry….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sparta Praha vs. Slavia Praha: Preview a tipy na sázení

Půjde o souboj nejlepšího střelce ligy Lukáše Juliše s Abdallahem Simou, novou hvězdnou konkurenční Slavie? 297. derby bude přímým soubojem o první příčku, a tak se mají diváci na co těšit.

Juliš před derby: Musíme vyhrát a vyhrajeme!

Již v neděli čeká fanoušky českého fotbalu zápas podzimu. Sparta na Letné vyzve Slavii v boji o první místo v tabulce. Právě o utkání s největším rivalem promluvil pro klubový web Lukáš Juliš.

Derby je legendární zápas, těší se na neděli Jindřich Trpišovský

Po 12 letech se v neděli uskuteční konečně derby, v němž půjde o souboj dvou nejlepších celků v ligové tabulce. Vrchol sezony je to samozřejmě i pro Jindřicha Trpišovského.