Spojte se s námi


Bundesliga

Ostuda slavných značek v Německu! Až do třetí ligy mohou spadnout bývalí mistři. Pomohou jim se záchranou čeští hráči?

Čeští fotbalisté se snaží zachránit ve druhé nejvyšší německé soutěži dva slavné kluby, které aktuálně prožívají černé období. Je to ostuda slavných značek, které v minulých letech sbíraly mistrovské tituly. Podaří se jim zachránit?

Publikováno

dne

Čeští fotbalisté se snaží zachránit ve druhé nejvyšší německé soutěži dva slavné kluby, které aktuálně prožívají černé období. Je to ostuda slavných značek, které v minulých letech sbíraly mistrovské tituly. Podaří se jim zachránit?

V minulosti úspěšný německý tým. Přesto se Schalke topí o patro níž a klidně se může stát, že tento věhlasný klub zahučí až do třetí ligy. Ještě před pěti lety přitom Schalke hrálo osmifinále Ligy mistrů. Jak je to vůbec možné?

Po sestupu z elitní německé soutěže se přitom mělo Schalke hned vrátit mezi elitu. Všechno je ale jinak. Mužstvo ze Severního Porýní-Vestfálska má na svém kontě hned sedm ligových titulů, ale současnost je nejistá.

Klub z Gelsenkirchenu sice vyhrál víkendový duel s Norimberkem 2:0, ale i tak je na dvanáctém místě s náskokem pouhých čtyř bodů na šestnáctý Rostock. Ten je na příčce, která už svého držitele posílá do baráže o udržení ve druhé lize.

O záchranu se snaží Kalas s Kaločem

„V úvodním dějství můj tým podal velmi dobrý výkon. Pokud bych měl něco vytknout, tak to, že jsme měli dát více gólů. Norimberk ale ukázal, že má spoustu rychlých a šikovných hráčů,“ řekl pro klubový web k zápasu kouč Karel Geraerts.

Na důležitých třech bodech má podíl i obránce Tomáš Kalas. Člen širšího kádru české reprezentace se do Gelsenkirchenu přesunul po dlouholetém působení v Anglii a hned si vybojoval pevné místo v základní sestavě. Už se mu podařilo i jednou skórovat.

Ještě hůře než Schalke je na tom další slavná značka, která má na své soupisce českého hráče. Předposlední je Kaiserslautern, kde pravidelně uprostřed pole nastupuje někdejší Baníkovec Filip Kaloč. Ten si alespoň zahraje finále poháru proti mistrovskému Leverkusenu.

Slavné značky to tedy ve druhé nejvyšší německé soutěži nemají vůbec jednoduché. Schalke může na své působení v Lize mistrů zatím pouze vzpomínat, stejně jako Kaiserslautern na svůj poslední bundesligový titul z roku 1998.

Zdroj: 2Bundesliga, Schalke 04, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.