Spojte se s námi


Ostatní

Östersunds FK – AFC Eskilstuna je otevíracím zápasem 22 kola Allsvenskan

Publikováno

dne

O víkendu pokračuje po reprezentační přestávce také nejvyšší švédská fotbalová liga Allsvenskan. Kdo překvapí? Kdo zklame? Kdo si udrží dobré výsledky z předchozích zápasů? Otázka za 100 bodů, na kterou budeme znát odpověď nejpozději v pondělí 11. září ve večerních hodinách, po skončení asi nejatraktivnějšího zápasu 22 kola mezi IFK Göteborg a stockholmským Djurgårdens IF.

22 kolo začne sobotním utkáním asi největšího překvapení v letošní evropské lize. Östersunds FK, který do nejvyšší švédské fotbalové ligy Allsvenskan postoupil teprve v roce 2015 vítězstvím v Superettan, druhé nejvyšší švédské ligy a ve své první sezóně v roce 2016 skončil na osmé příčce, vyzve poslední tým tabulky AFC Eskilstuna.

Östersunds FK – AFC Eskilstuna

Sobota 9. září 2017, 16:00, Jämtkraft Arena

Östersund letos překvapuje svými výkony nejen švédskou fotbalovou veřejnost, ale také evropské fotbalové fanoušky svými výkony v kvalifikaci Evropské ligy. V domácí lize jsou jeho výsledky, ale jako na houpačce byť se drží horních pater. Poslední dva zápasy sice vyhrál, ale předtím dvakrát prohrál a dvakrát remizoval. AFC Eskilstuna by ovšem měla být lehkých soustem, vždyť získala venku za 21 kol jen 2 body a je venku jednoznačně nejslabším klubem. Překvapení bychom tedy čekat asi neměli.

Další zápasy 22 kola obstarají tyto dvojice:

V neděli nás čeká 6 zápasů

  • Hammarby – AIK
  • Halmstads BK – BK Häcken
  • IF Elfsborg – Kalmar FF
  • Örebro SK – Malmö FF
  • Jönköpings Södra – IFK Norrköping
  • IK Sirius FK – GIF Sundsvall

a fotbalová lahůtková pondělní dohrávka

  • IFK Göteborg – Djurgårdens IF

Dnes tedy všichni fotbaloví fanoušci ve Švédsku zasednou k televizím, internetovým on-line přenosům nebo přímo na sedadla fotbalových stadiónu. K jednomu z největšímu fotbalovému fanouškovi se řadí také švédský spisovatel Fredrik Backman, který ve své knize „Co by můj syn měl vědět o světě“, kterou vydalo brněnské vydavatelství Host, věnuje fotbalu celou kapitolu. Já tu knihu miluji a kapitolu o fotbale jsem již četl několikrát a přesně jak píše Backman, i já fotbal budu milovat, i když teď už ten švédský.

Až budeš velký, lidi se tě budou ptát na tvou největší lásku. Pro mě je to tohle. Ty se možná nezamiluješ do koncepce, ve které dvaadvacet milionářů s potetovanými předloktími a vlasy nagelovanými čímsi, z čeho by se daly vyrábět neprůstřelné vesty, pobíhá po trávníku, a jakmile se ocitnou v oblasti se stejným poštovním číslem směrovacím jako soupeřova branka, svalí se jako zasažení epidurální injekcí do centrální nervové soustavy. A já to beru. Jasně. Možná budeš fotbal nenávidět. Ale chci, abys věděl, že tě kvůli tomu nikdy, nikdy, nikdy, nikdy nebudu mít míň rád.

Citace Fredrik Backman, Co by můj syn měl vědět o světě.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.