Spojte se s námi


Fortuna liga

Osm měsíců a dost. Slovenský záložník mizí z Jablonce, fanoušci nechápou

Publikováno

dne

Fotbalisté Jablonce na svých sociálních sítích oznámili, že pouští na hostování do Dunajské Stredy nevytěžovaného záložníka Andreje Fábryho. Dvaadvacetiletý Slovák přišel na sever Čech v lednu a kromě přípravných zápasů nastoupil jen do dvou zápasů Fortuna liga a v součtu odehrál 22 minut. Proto se tedy vedení rozhodlo, že ho do konce sezony pošle rozehrát na Slovensko. Tento krok však vůbec nechápe většina jabloneckých fanoušků.

Andrej Fábry během přípravného zápasu s Jihlavou. Zdroj: fkjablonec.cz

Když čtvrtého ledna oznamovali jablonečtí příchod Fábryho, pro českého fanouška se jednalo o neznámé jméno. Slovenský reprezentant do 21 let ale zažil v dresu Nitry povedenou sezonu, když v lize dal v 16 zápasech 7 gólů. Navíc ho Severočeši pořídili za téměř 500 tisíc eur, což je na Jablonec dost peněz. Také podepsal víceletou smlouvu.

Jenže po osmi měsících se Fábry stěhuje. Za tu dobu stihl odehrát jen několik přípravných zápasů a dva zápasy ve Fortuna lize. V loňské sezoně odehrál 16 minut proti Příbrami a 6 proti Baníku. Jinak nic. A nic na tom nezměnil ani fakt, že v létě odešel Michal Trávník, kterého měl do budoucna právě Fábry nahradit.

A tak dvaadvacetiletý univerzální záložník bude nyní do konce sezony působit v Dunajské Stredě, což nesou nelibě hlavně fanoušci Jablonce. „Tam si aspoň pořádně zahraje, nechápu, proč se tento hráč kupoval, když nedostal ani pořádnou šanci něco ukázat. Tohle je hodně přes čáru. Logika mrkve,“ píše například fanynka Tereza Řezábková.

Pavel Prousek dodává: „Tak hlavně, že kmenové hráče posíláme na hostování a jiný si na hostování stahujeme. Dobrá politika klubu… ať se nediví, že chodí málo diváků, protože tohle snad nikdo nedokáže pochopit.“

V podobném duchu se vyjádřil i Filip Bačkovský. „Super hráč a nehrál. Respektive 2 ligové utkání odehrál, ještě budete litovat, že jste ho pustili, je to hostování, ale co jsem četl, tak je tam i opce.“

Právě menší rozepři s příznivci klubu měl po 3. kole Fortuna ligy trenér Petr Rada. Fanouškům vytýkal, že nechodí na fotbal, a když přijdou, tak jsou nespokojení a řvou na hráče, aby střídali. A pak když ten hráč dá dva góly, tak se s ním ti stejní fanoušci objímají.

Mezi fanoušky Jablonce a realizačním týmem tak vznikl další menší nesoulad, který může mít dopad na další projevy nespokojených fans při zápasech domácí soutěže.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.