Spojte se s námi


Fotbal

Osimhen do Chelsea? Londýňané mohou překonat vlastní přestupový rekord, o přestup na Stamford Bridge má mít zájem i sám hráč

Victor Osimhen měl nabídky z Premier League, La Ligy nebo Saúdské Arábie. Nigerijský forvard nicméně setrval v Neapoli, o budoucnosti této hvězdy ale stále není rozhodnuto. Nyní se totiž o hvězdného střelce zajímá Chelsea, která může překonat svůj přestupový rekord.

Publikováno

dne

Victor Osimhen měl nabídky z Premier League, La Ligy nebo Saúdské Arábie. Nigerijský forvard nicméně setrval v Neapoli, o budoucnosti této hvězdy ale stále není rozhodnuto. Nyní se totiž o hvězdného střelce zajímá Chelsea, která může překonat svůj přestupový rekord.

Osimhen byl snad nejžádanějším obchodním artiklem minulého letního přestupového období. V jednu chvíli to vypadalo, že s Neapolí smlouvu neprodlouží, tyto spekulace pak ale rázně dementoval jeho agent. Nigerijský gólový zabiják pak nakonec souhlasil s ročním prodloužením spolupráce.

Nyní má Osimhen v Neapoli platnou smlouvu do konce června roku 2026, zájem o něj ale pochopitelně neutichá. Nutno podotknout, už dříve se o něj zajímaly kluby z Premier League nebo La Ligy, zájemce se našel také v Saúdské Arábii.

Úřadující mistr Serie A ovšem veškeré nabídky úspěšně odrazil, přičemž se nikdy netajil tím, že právě udržení nigerijského ostrostřelce je prioritou klubu číslo 1.

V současném zimním přestupovém období se ale objevil další zájemce, kterým je londýnská Chelsea. Ta je podle informací italského deníku La Gazzetta dello Sport na konci sezóny připravena zaplatit Osimhenovu výstupní klauzuli.

Jak už jsme výše informovali, rodák z Lagosu v nedávné době prodloužil kontrakt v Neapoli. Nová dohoda však obsahuje výstupní klauzuli ve výši 120 až 130 milionů eur.

Osimhen do Chelsea?

Pokud by tedy Londýňané skutečně zaplatili výši výstupní klauzule, a tedy oněch 130 milionů eur, Chelsea by tím překonala svůj přestupový rekord.

Majitel Blues Todd Boehly již nicméně dvakrát překonal hranici 100 milionů liber. Nejprve když získal Enza Fernandéze z Benfiky a poté znovu za Moisese Caiceda z Brightonu. Ze Stamford Bridge se také ozývá, že je pro Osimhena připraven lukrativní plat.

Neapol je prý na druhou stranu šokovaná. Osimhen totiž svému současnému zaměstnavateli údajně nic takového nekomunikoval. Chelsea se každopádně vynasnaží nigerijského forvarda za konci sezóny získat. Sám hráč však podle Gazzetty chce do Premier League odejít.

Zdroj: La Gazzetta dello Sport, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.