Spojte se s námi


Fotbal

Čeferin uvedl důvod, proč chtějí hráči ze Saúdské Arábie odejít. Tohle si prostě nekoupíte, říká prezident UEFA

Prezident UEFA Aleksander Čeferin se v nedávném rozhovoru pro britský deník The Guardian vyjádřil na téma, proč hráči, kteří v létě roku 2023 přestoupili do Saúdské Arábie, z této země nyní prchají. A rovněž prohlásil, že Saudi Pro League není třeba vnímat jako reálnou hrozbu.

Publikováno

dne

Prezident UEFA Aleksander Čeferin se v nedávném rozhovoru pro britský deník The Guardian vyjádřil na téma, proč hráči, kteří v létě roku 2023 přestoupili do Saúdské Arábie, z této země nyní prchají. A rovněž prohlásil, že Saudi Pro League není třeba vnímat jako reálnou hrozbu.

Saúdská Arábie, jak se aktuálně zdá, není pro fotbalové hvězdy evropského formátu tou ideální destinací. Tamní nejvyšší soutěž už před nedávným časem opustil například Jordan Henderson, o odchod požádal také Karim Benzema.

Tyto hvězdy přitom do Saúdské Arábie přestoupily teprve nedávno, konkrétně v létě minulého roku. Jenže tamní prostředí je v mnoha aspektech neslučitelné s tím evropským a je tedy pochopitelné, že i hráči toho největší kalibru mají problém nejen s adaptací.

Na problematiku Saúdské Arábie, právě v reakci na potenciální odchody dalších hráčů ze země, se nicméně v posledních několika desítkách hodin vyjádřil i prezident UEFA Aleksander Čeferin.

Ten už dříve tvrdil, že si nemyslí, že se fotbalisté do Saudi Professional League stěhovali kvůli sportovním ambicím. A rovněž se stalo skutečností to, na co také on sám před časem upozorňoval. A tedy, že hráči, kteří do saúdské ligy přestoupí, sejdou z očí i vlastním fanouškům, jelikož ti zůstanou věrni evropskému fotbalu.

„Nemám vůbec žádné obavy, a to proto, jelikož evropský fotbal má tak silné kořeny. Je to součást kultury, naší historie, to si prostě nekoupíte. To nejde,“ uvedl Čeferin v rozhovoru pro britský deník The Guardian.

Čeferin také vyloučil finále Ligy mistrů v Saúdské Arábii

Prezident UEFA také zareagoval na spekulace a obavy fanoušků, že si Saúdská Arábie kupuje cestu na samotný fotbalový vrchol a nejen zde, nýbrž i v dalších sportech. Čeferin si každopádně nemyslí, že by Saúdové skutečně měli být právoplatným důvodem k obavám.

A zdůraznil to na příkladu, že nikdy nedovolí, aby se finále slavné Ligy mistrů konalo na území Saúdské Arábie.

„Slyšel jsem některé lidi říkat, že by Saúdové byli rádi, kdyby jednou získali finálový zápas Ligy mistrů. Ale nikdo se mnou o tom konkrétně nemluvil. A samozřejmě se to nestane,“ dodal Čeferin.

Zdroj: The Guardian, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.