Spojte se s námi


Chance Liga

Oranžový zákrok Krejčího v derby? V takových zápasech je třeba hranici posunout, říká Příhoda

Polský tým rozhodčích zvládl březnové derby Slavie se Spartou na výbornou, pochválil jej i šéf Komise rozhodčích Radek Příhoda. Co řekl v pořadu TIKI-TAKA o ostrém zákroku Ladislava Krejčího mladšího na Yiru Sora?

Publikováno

dne

Polský tým rozhodčích zvládl březnové derby Slavie se Spartou na výbornou, pochválil jej i šéf Komise rozhodčích Radek Příhoda. Co řekl v pořadu TIKI-TAKA o ostrém zákroku Ladislava Krejčího mladšího na Yiru Sora?

302. derby pražských „S“ mezi Slavií a Spartou bylo svěřeno do rukou polským rozhodčím. Szymon Marciniak se zkušenostmi z Ligy mistrů zápas vedl bez větší chyby, ani jednou nemusel komunikovat s VAR.

Jedinou spornou situací byl faul Ladislava Krejčího mladšího na Yiru Sora z první půle. Mládežnický reprezentant se divil udělení žluté karty, přitom mohlo klidně následovat i vyloučení.

„Pokud to jsou přestupky na hranici, tak to rezonuje. Ti, co fandí jednomu mužstvu, to vidí červeně, ti druzí žlutě. Ne každá zvednutá podrážka je hned červená,“ řekl Radek Příhoda v pořadu TIKI-TAKA.

K zákroku došlo ve 14. minutě, tudíž se dá udělení karty žluté barvy chápat. Byl to Krejčího první větší faul a zároveň je třeba brát ohled na to, že šlo o derby, které je obvykle okořeněno i čtyřiceti fauly.

Mnoho utkání proti Slavii odehrál ve své bohaté kariéře Václav Němeček. Jindy na letenské hráče hodně kritická ikona Sparty se tentokrát Krejčího zastala.

„Červená za tohle je úplný nesmysl. Když se podívá někdo, kdo občas fotbal hrál, tak uvidí, že se mu ta noha opravdu sklouzla po balónu. A s tím nic neuděláte,“ reagoval Němeček na Příhodu.

Krejčí jakožto jeden z lídrů týmu hodně komunikoval se sudím, zákrok ze 14. minuty navíc rozhodně nebyl jeho posledním nedovoleným v zápase. Žlutá karta několikrát visela ve vzduchu, ale to i u jiných.

Krejčí se často dostával do emotivních konverzací s Ibrahimem Traorém, několikrát si tuto dvojici musel předvolat polský arbitr. Pokud žlutou kartou hráli oba, ani jeden nakonec vyloučen nebyl.

„Mohla přijít druhá žlutá, na druhou stranu vyřešil to domluvou. Já jsem tomu nakloněn, v těchto zápasech je potřeba tu hranici posunout, nezkazit to velké utkání hned kartou,“ dodal Příhoda.

Zdroj: O2 TV

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.