Spojte se s námi

Fortuna liga

Opětovný los MOL Cupu: Souboj dvou Slavií, Sparta by měla mířit za jasným postupem. Jaké zápasy nabídne 3. kolo?

Po středečním původním losu se v pátek v poledne konalo nové losování třetího kola MOL Cupu. Fanouškům to ale opět slibuje zajímavou podívanou. Sparta Praha například vycestuje do Líšně, třetí kolo nabídne také souboj dvou Slavií.

Publikováno

dne

Po středečním původním losu se v pátek v poledne konalo nové losování třetího kola MOL Cupu. Fanouškům to ale opět slibuje zajímavou podívanou. Sparta Praha například vycestuje do Líšně, třetí kolo nabídne také souboj dvou Slavií.

Po chybném středečním losování se v pátek v poledne uskutečnil nový los třetího kola MOL Cupu. O podrobnostech, proč se musela celá záležitost opakovat, a některých původně vylosovaných dvojicích jsme informovali už v jednom z předchozích článků.

Místopředseda VV FAČR Jiří Šidliák se v přímém přenosu losování třetího kola za předchozí chybu omluvil a vysvětlil, o jakých možnostech Fotbalová asociace diskutovala.

Tou první možnosti bylo podle jeho slov nechat podobu dvojic třetího kola MOL Cupu ve stejném složení, jak určil středeční los. Tou druhou bylo prohodit týmy Dukly Praha a Zbrojovky Brno, třetí a poslední alternativou bylo nechat ono losování opakovat.

A tak se také stalo. V osudí bylo samozřejmě opět 32 týmů, konkrétněji 16 nasazených a 16 nenasazených. Mezi ty prvně jmenované se zařadilo všech 15 prvoligových klubů, které do třetího kola postoupily, plus Zbrojovka Brno coby nedávný účastník naší nejvyšší soutěže.

Karviná do třetího kola nepostoupila. Druhá polovina z už výše zmíněného osudí se ještě dělila na licenční a nelicenční kluby, načež mezi ty nelicenční spadají celky hrající třetí ligu a nižší soutěže.

Kompletní složení dvojic pro 3. kolo MOL Cupu

Takových klubů postoupilo do třetího hned šest a pochopitelně měly automaticky výhodu domácího prostředí.

Domažlice doma vyzvou Jablonec, Kladno se utká s Libercem, Kolín na domácí půdě přivítá Bohemians, Mariánské Lázně se místo Slavie Praha střetnou s Viktorií Plzeň. Zápy budou hostit fotbalisty Baníku Ostrava.

Poslední nelicenční klub SK Uničov, který ve druhém kole vyřadil právě Karvinou, změří síly se Zlínem.

Místo pražského derby uvidí fanoušci ve třetím kole MOL Cupu bitvu dvou Slavií. Kroměříž totiž na svém stadionu přivítá hráče Slavie Praha. Sparta se oproti středečnímu losu neutká s Viktorií Žižkov, ale pojede do Líšně.

A co se týče dalších vylosovaných dvojic? Nenasazená Dukla Praha dostala mnohem těžšího soupeře, tedy Slovácko. Zbrojovka Brno odehraje zápas třetího kola MOL Cupu v Opavě.

Žižkov bude hrát na domácím trávníku, do Prahy zavítá Sigma Olomouc. Jihlava se postaví Hradci Králové, Mladá Boleslav bude chtít před svými fanoušky zvítězit nad Prostějovem.

České Budějovice doma změří síly s Chrudimí, Vyškov s Teplicemi. Pardubice pojedou na stadion jednoho z dvojice Slovan Velvary – Vlašim, jejichž dohrávka je naplánována na 20. září. Nutno dodat, že úředním termínem třetího kola je středa 27. září.

Zdroj: MOL Cup

Reklama

Oblíbené