Spojte se s námi


Fortuna liga

Opava hlásí další posily! Do klubu se vrací Tomáš Smola a přichází také odchovanec Baníku

Opavský klub je v tabulce Fortuna Ligy na posledním místě a s tím samozřejmě klub není spokojen, proto došlo během zimního přestupového období k mohutnému posilování.

Publikováno

dne

Opavský klub je v tabulce Fortuna Ligy na posledním místě a s tím samozřejmě klub není spokojen, proto došlo během zimního přestupového období k mohutnému posilování. Několik hráčů již přišlo, nyní se v Opavě hlásí navrátilec Tomáš Smola a odchovanec Baníku Ostrava Lukáš Kania.

Zdroj: www.facebook.com/SlezskyFCOpava

Tomáš Smola zamířil 1. července 2019 z Opavy do Baníku. V ostravském klubu však vydržel pouze rok a 15. září 2020 přestoupil do Gaz Metan Mediaș.

V rumunském klubu ovšem příliš nezazářil, když nastoupil pouze do tří utkání, ve kterých odehrál 104 minut. Během těchto zápasů si jednatřicetiletý útočník nepřipsal ani gól či asistenci, pouze 3 žluté karty.

Nyní se lounský rodák vrací tam, kde se mu nejvíce dařilo. Smola s klubem již trénuje a jeho příchod do SFC by měl být brzy administrativně dotažen do úspěšného konce.

Druhou posilou opavského klubu je třiadvacetiletý křídelník Lukáš Kania. Během podzimu v rámci současné sezóny nastupoval za druholigové Blansko, ve kterém byl na hostování.

V rámci letošní sezóny odehrál Kania v dresu Blanska 13 zápasů, vstřelil 4 góly a připsal si 1 asistenci. Nyní bude nastupovat za Opavu, kde se dohodl na půlročním hostování, jehož součástí je také opce na případný přestup.

„V Blansku jsem byl na ročním hostování s tím, že po podzimu se uvidí. Asi se mi dařilo, když se mi ozvala Opava. Mladí hráči tady dostávají příležitost. Jsem za to moc rád, protože je to další pokrok v mé kariéře. Mám šanci hrát ligu, což vnímám jako velký posun,“ sdělil Lukáš Kania.

„Lukáš je mladý kluk a rychlostní typ hráče s velmi dobrým prvním dotekem, což prokázal ve druhé lize. Měli jsme ho vytipovaného už dřív, ale jeho příchod jsme dotáhli až nyní.

Pamatuji si ho už z Vítkovic. Počítáme s ním na levou stranu, kde potřebujeme zvýšit konkurenci. Věřím, že má šanci se prosadit,“ vyjádřil se Pavel Zavadil, jenž nyní v Opavě působí jako sportovní manažer.

Zdroj: www.sfc.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.