Spojte se s námi


Fotbal

Olympique Marseille zbrojí! Kdo všechno francouzský celek posílí?

Po ztrátě francouzského reprezentanta Floriana Thauvina, který patřil mezi nejlepší hráče klubu z jihu Francie, je nyní Marseille připravena vrazit do příští sezóny ve velkém stylu.

Publikováno

dne

Po ztrátě francouzského reprezentanta Floriana Thauvina, který patřil mezi nejlepší hráče klubu z jihu Francie, je nyní Marseille připravena vrazit do příští sezóny ve velkém stylu. Po brazilském záložníku Gersonovi a barcelonském nechtěném chlapci Konradu de la Fuentem je na cestě i brankář Pau López a křídelník Cengiz Ünder.

V uplynulé sezóně skončil Olympique de Marseille na pátém místě, což pro něj znamená účast v dalším ročníku Evropské ligy. I kvůli tomuto cíli francouzský klub přivedl hráče, na kterého by se mohl gólově spolehnout. V lednu proto přišel polský kanonýr Arkadiusz Milik, který zvládl v 15 zápasech nasázet 9 gólů.

To je sice příjemná bilance, ale zkušenosti z předchozích let hovoří jasně proti němu. Fotbalový um mu určitě nikdo nevezme, ale stále je značně limitován zraněními a to především koleny. Uvidíme tak, co přinese jeho působení v modrobílém dresu.

Po něm v tabulce střelců najdeme už jen Thauvina, který odchází s bilancí 8+10 do mexického Tigres. V osmadvaceti letech si jakožto volný hráč pravděpodobně nadobro uzavřel dveře do kteréhokoliv většího evropského klubu.

V Mexiku se ale shledá s bývalým spoluhráčem Gignacem, i on byl údajně jedním z důvodů přestupu.

Posledním potentním hráčem je tu Dimitri Payet. Nikterak neznámý křídelník, který zazářil v dresu West Hamu, ale i u národního týmu Francie. V tomto ročníku je to 10+10 pro čtyřiatřicetiletého borce. Na svého vysněného gólového hráče sice zatím OM čekají, ale na ostatních postech posilují doslova jedna báseň.

V minulém týdnu byl představen střední záložník Gerson, který přišel za 25 miliónů euro z brazilského Flamenga. Čtyřiadvacetiletý Brazilec, který už má zkušenosti s evropským fotbalem, působil například v Římě nebo ve Fiorentině.

Dalším na seznamu posil je devatenáctiletý americký reprezentant Konrad de la Fuente. Odchovanec slavné La Masie a obrovský příslib do budoucna, který už stihl nakouknout do seniorské reprezentace Spojených států. De la Fuente může hrát jak vpravo tak vlevo, což je pro Marseille ideální.

Podle Fabrizia Romana je jen otázka času, než vedení francouzského celku ohlásí příchod španělského brankáře Paua Lópeze. Aktuální jednička AS Řím by měla být dlouhodobou náhradou za stárnoucího Mandandu, který zapustil v Marseille kořeny na dlouhých 14 let. López byl měl přijít formou hostování s opcí.

Dále také vedení Marseille chystá oznámení Cengize Ündera, který též přichází na hostování s následnou opcí. Třiadvacetiletý Turek neprožil zrovna ideální hostování v Leicesteru, ani v Římě mu pšenka nekvete a tak zkusí štěstí na jihu Francie.

Renomovaný anglický novinář David Ornstein také píše o dvou hráčích londýnského Arsenalu, kteří by se měli připojit k týmu. Jsou jimi Matteo Guendouzi, který po neshodách s koučem Mikelem Artetou odešel na hostování do Herthy Berlín a nyní doufá v trvalý přestup zpět do jeho rodné Francie a dále také obránce William Saliba.

Ten hostoval půl roku v OGC Nice, kde předváděl famózní výkony a tak by jeho další hostování nedávalo pro trápící se Arsenal smysl. Uvidíme tedy, co přinesou nadcházející dny. Oba by ovšem byli pro Olympique vysněné posily.

Zdroje: Transfermarkt, Fabrizio Romano, David Ornstein

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.