Spojte se s námi


Hokej

Olomouc zahajuje postupnou rekonstrukci stadionu. Klub vyzývá Smoleňáka k nátěru střechy 

Pokud budeme hledat zimní stadion, ke kterému se výraz “plechárna” hodí ze všech nejvíc, bude to patrně ten v Olomouci. Je to typický starý stadion, kde se každá rána pukem ozývá.

Publikováno

dne

Pokud budeme hledat zimní stadion, ke kterému se výraz “plechárna” hodí ze všech nejvíc, bude to patrně ten v Olomouci. Je to typický starý stadion, kde se každá rána pukem ozývá ještě dlouho po tom, co se kotouč opře o mantinel. Nyní však začíná rekonstrukce, která má postupně proměnit olomoucký hangár na moderní hokejový stánek.

Zdroj: ŠJů, CC BY 4.0

Kohoutí plecharéna byla uvedena do provozu v roce 1948. Od té doby prošel třikrát nějakou úpravou, ačkoliv byste jakoukoliv modernizaci hledali při pohledu z venku opravdu jen stěží. 

Často se stánek olomouckých hokejistů stával terčem posměšných narážek. A to nejen od fanoušků ostatních klubů, ale taky od hráčů, kteří tam přijedou k extraligovému utkání.

Jednu takovou poznámku vypustil i v únoru loňského roku hradecký kapitán Radek Smoleňák.

Musím říct, že je to kulturní zážitek. Přemýšlel jsem, že bych se tady s někým domluvil a v létě jim pomohl z venku ten zimák natřít. Protože tohle je šílený. Mám sice podobné zimáky rád, vůbec nejsem proti tomu, protože to má své kouzlo, ale nějakou barvu by si to zasloužilo,” reagoval tehdy Smoleňák po své premiéře v olomoucké hale v rozhovoru pro iSport.

Vůbec nejčastěji se hráči k tomuto stadionu vyjadřují, že v zimních měsících se jedná o skutečný zimní stadion: „Naštěstí se teď ohřejeme v autobuse při cestě domů,” řekl s úsměvem tenkrát současný kapitán Mountfieldu.

Zdá se však, že na Hané rozhodně nemají problémy s pamětí. V pondělí ráno klub ohlásil na svém Twitteru, že tímto dnem začíná příprava olomouckých hokejistů na další sezonu, společně se zahájením rekonstrukce střechy stadionu.

Kdy můžeme počítat s nátěrem?” Tahle otázka přistála na účet Mountfieldu HK s označením Radka Smoleňáka od olomouckého PR týmu. „My vám to natřeli už loni v létě, nepamatujete?” reagoval pohotově Mountfield prostřednictvím svého Twitteru.

O rekonstrukci zimního stadionu Olomouc informovalo městské zastupitelství už loni v srpnu před začátkem extraligové sezóny. Střecha plechového zimáku se totiž už nachází v havarijním stavu a její oprava je nevyhnutelná.

Ve hře byly hned tři různé varianty oprav: „Nakonec jsme se přiklonili k variantě rekonstrukce střechy pomocí trapézového plechu. Klíčové pro mne je, že tento krok je vlastně začátkem rekonstrukce stadionu a umožní pokračování podle projektu multifunkční haly,“ řekl tenkrát primátor města Miroslav Žbánek pro Olomoucký deník.

Už před právě skončenou sezonou museli na olomouckém stadionu vyměnit alespoň osvětlení, aby splňovala hala minimální extraligové standardy.

Technologie osvětlení byla podle primátora města zvolena tak, aby při chystané rekonstrukci střechy umožnila snadné odpojení a opětovnou instalaci nových světel.

Termíny o dalších fázích rekonstrukce ještě zveřejněny nebyly. Současně se však připravuje také výstavba druhé ledové plochy podle platného územního rozhodnutí.

Zdroj: iSport, Olomoucký deník 

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.