Spojte se s námi


Bundesliga

Bayern konečně našel trenéra a jde do risku. Překvapivě jej má převzít hráčská legenda, která za sebou má sestup z anglické Premier League

Mnichovský gigant po dlouhé době okusil, jaké to je zakončit sezonu bez trofeje. Navíc musí řešit změnu hlavního trenéra. Kdo Bayern převezme? Poměrně nezvykle dostal od velkých jmen košem, blízko tak je příchod nezkušeného stratéga.

Publikováno

dne

Mnichovský gigant po dlouhé době okusil, jaké to je zakončit sezonu bez trofeje. Navíc musí řešit změnu hlavního trenéra. Kdo Bayern převezme? Poměrně nezvykle dostal od velkých jmen košem, blízko tak je příchod nezkušeného stratéga.

Bayern Mnichov za sebou má hodně nezvyklou sezonu. Nevyhrál žádnou trofej, trápil se nejen výsledkově, ale i herně. V Bundeslize navíc skončil až na třetím místě, kromě Leverkusenu jej v tabulce přeskočil také Stuttgart.

Trenér Thomas Tuchel by prakticky od svého příchodu do Allianz Areny pod velkým tlakem. Nemohl za to ani tak on sám. Fanoušci nesouhlasili s rozhodnutím vedení klubu, které nepochopitelně vyhodilo Juliana Nagelsmanna v sezoně, která byla velmi dobře rozjetá.

Nicméně situaci nedokázal obrátit do pozitivna. Naopak. Bavorský gigant se pod jeho vedením nedokázal ani zdaleka dostat na úroveň, kterou prokazoval v době, kdy jej koučoval mladší Nagelsmann.

Nebylo tak překvapením, když se s klubem dohodl na ukončení spolupráce po konci této sezony. Jenže Bayern překvapivě nemůže najít náhradu. Několik velkých jmen jej odmítlo a tak se začalo spekulovat o tom, že by Tuchel přeci jen v Mnichově zůstal.

To už je nyní ale vyvráceno. Místo toho je mnichovský celek odhodlán učinit mimořádně překvapivý a tak trochu riskantní krok do neznáma.

Bayern zřejmě povede kouč, jenž sestoupil z Premier League

Bavorský gigant se po neúspěšné snaze přilákat velké jméno rozhodl vsadit na potenciál a risk. V Anglii si totiž vyhlédl bývalého vynikajícího stopera, který za sebou má jednu sezonu v tamní Premier League.

Konkrétně se jedná o Vincenta Kompanyho, legendu Manchesteru City. Belgičan za sebou má dva roky v Burnley. V první sezoně dokázal tým proslulý defenzivou proměnit v ofenzivní mašinu a ovládl s ním druhou anglickou ligu. Jenže se mu nepodařilo v létě kádr adekvátně posílit a v Premier League jej nedokázal udržet.

Ještě před Burnley si Kompany stihl nasbírat zkušenosti v belgickém Anderlechtu. Aktuálně má 38 let, německy umí z dob, kdy hrával v Hamburku. A jak se zdá, Bayern už s ním komunikoval a podle Fabrizia Romana vypadá vše pozitivně.

Kompany má dle vedení klubu potenciál stát se koučem světových kvalit. Mnichovský celek tak věří jeho ideám, vizím a nápadům. Je zřejmě jen otázkou času, kdy dojde k oficiální dohodě. Kouč však má v Burnley kontrakt do roku 2028, což je jedinou překážkou.

Zdroj: Fabrizio Romano, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.