Spojte se s námi


Bundesliga

Oficiálně: Marek Suchý opouští Basilej a stěhuje se do Augsburgu

Publikováno

dne

Český reprezentační obránce Marek Suchý končí v Basileji, kde odmítl prodloužit smlouvu a stěhuje se do německého FC Augsburg. Bavorský celek v loňském ročníku Bundesligy obdržel, společně s Hannoverem, největší počet branek ze všech týmů soutěže. Suchý bude mít za úkol zajistit, aby se to v příští sezóně neopakovalo.

zdroj: FC Augsburg

Suchý dokázal v Basileji za pět a půl roku vyhrát čtyři tituly švýcarské ligy. Rozhodl se ale, že je čas na změnu, a tak se kapitán švýcarského celku rozhodl odejít. V Basileji odehrál 223 zápasů a vstřelil 14 branek.

Jeho snem bylo najít si angažmá v jedné z top pěti evropských soutěží a to se mu nakonec podařilo. FC Augsburg skončil v uplynulém ročníku Bundesligy až patnáctý, o čtyři body před Stuttgartem, který nakonec v baráži sestoupil. Suchý má zajistit, aby příští rok podobný osud nepotkal Augsburg. 

,,Marek Suchý je zkušený obránce, který bude díky svým sportovním a lidským kvalitám pro náš tým obohacením. Jeho zkušenosti z reprezentace, zhruba stovka zápasů v evropských pohárech a působení v klubech v různých zemích našemu mužstvu prospějí.“ řekl sportovní ředitel klubu Stefan Reuter.

Suchý měl na stole i jiné nabídky, ale Augsburg ho oslovil nejvíce. „Augsburg mi dával jednoduše největší smysl, osobní setkání s lidmi z klubu mi správnost rozhodnutí pouze potvrdilo. Pevně věřím, že mě čeká zajímavé a především sportovně úspěšné angažmá,“ shrnul svou volbu jednatřicetiletý český reprezentant.

Reklama

Oblíbené