Spojte se s námi


Fortuna liga

Oficiálně: Dame Diop mění dres, z Baníku míří do Turecka

Publikováno

dne

Jeden z útočníků ostravského Baníku se loučí se slezským prostředím a odchází zkusit své štěstí do turecké druhé ligy. Je jím Dame Diop, který bílý domácí dres vymění za červený, který vyznává Hatayspor.

Dame Diop
Zdroj: fcb.cz

Šestadvacetiletý Senegalec Dame Diop končí alespoň prozatím své působení v České republice a od roku 2020 bude jeho domovem Turecko. Na 2 a půl roku jej získal druholigový Hatayspor, kam odchází za blíže nespecifikovanou sumu. Oficiální web Baníku Ostrava informuje pouze o faktu, že jeho smlouva s hornickým celkem byla platná do léta a Turci tak museli svůj ofenzivní cíl vykoupit a splnit tak požadavky od současného zaměstnavatele.

V průběhu tohoto ročníku jsme se bavili jak s Damem, tak jeho agentem o možném prodloužení kontraktu, nicméně hráč chtěl zkusit jinou štaci a to mimo Česko. Podmínky, které Hatayspor nabídl, byly mimo naše možnosti. V dresu Baníku odvedl kus práce, za což mu děkujeme a do nové anabáze mu přejeme štěstí,“ nechal se slyšet výkonný ředitel FCB, pan Michal Bělák pro webové stránky, které o přestupu informovaly dnes krátce po poledni.

Diop tedy odchází přesně dva roky poté, co na Slezsko zavítal ze Zlína. Celkem odehrál za Baník 69 oficiálních utkáních, ve kterých dal 17 gólů. Stoosmdesátdva centimetrů vysoký rodák z města Louga působil v Čechách, na Moravě a ve Slezsku od roku 2014, kdy jej v srpnu koupila pražská Slavia. Odtud jeho kroky mířily v únoru roku 2016 k Ševcům, než přišel již zmíněný transfer na sever. Jeho tržní hodnota je podle portálu Transfermarkt 400 tisíc euro.

Jedná se o první odchod za éry Luboše Kozla, nového lodivoda A-týmu, který v prosinci nahradil Bohumila Páníka (nepočítáme-li hostování Jakuba Šašinky a vypršení kontaktu Lukáše Pazdery). Pro Diopa zřejmě nezbylo místo poté, co se z hostování na Slovácku vrátil Ondřej Šašinka. Na závěr připomeňme, že Baník je po podzimní části na 7. místě, o bod právě za zmíněným celkem z Uherského Hradiště a o bod před Českými Budějovicemi.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.