Spojte se s námi


La Liga

Oficiálně: Carles Aleňá změní po Novém roce působiště, z Barcelony jde totiž hostovat do Betisu

Publikováno

dne

Na rozdíl od Realu Sociedad, který v rámci obdoby našeho apríla vydal v dnešní den komuniké o přestupu velkého talentu Martina Odegaarda do Manchesteru City, došlo v Barceloně skutečně k prvnímu přesunu v rámci zimního přestupového období. Na hostování totiž odchází Carles Aleňá, jenž bude půl roku hájit barvy Realu Betis.

FC Barcelona dosáhla s v úvodu zmíněným klubem z Andalusie dohody týkající se hráče Carlese Aleňi Castilla, v jejímž rámci zamíří tento jednadvacetiletý záložník na půlroční hostování bez možnosti odkupu. Los Verdiblancos čili pouze převezmou hráčovu registraci a budou hradit jeho mzdu. Je tedy zřejmé, že se na stánku Benita Villamarína má rodák z Mataró pouze rozehrát.

Dodejme, že v barcelonské akademii se Aleňá poprvé objevil ve výběru do osmi let a prošel si každou následující kategorií, než loni v prosinci nadobro zakotvil v A-týmu. Jeho debut v hlavním výběru přišel v pohárovém klání s Hérculesem v sezoně 2016/17 hraném 30. listopadu, ve kterému se mu dokonce povedlo i parádně prosadit a Katalánci tak díky němu remizovali 1:1.

Celkem v barvách Barcelony odehrál Aleňá, jehož tržní hodnota se pohybuje kolem dvaceti milionů eur, 39 utkání (24 v lize, 11 v Copě del Rey a 4 v Lize mistrů), ve kterých přidal 3 góly.

V rámci aktuálního ročníku nasbíral kvůli přetlaku v záloze pouhých 5 startů a 260 minut v nich. Zápůjčka se tedy jeví jako nejlepší řešení jeho aktuální situace pod Ernestem Valverdem.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.