Spojte se s námi


Ostatní

Offside-Ofsajd, téma stále živé

Publikováno

dne

Po každém ligovém kole se téma debat odborníků, ale i celé veřejnosti točí okolo odpískaných či neodpískaných postavení mimo hru, tedy ofsajdů.

Není to jen po zápasech nejvyšší soutěže, ale i po většině zápasů všech tříd a skupin. Každý má svou pravdou, dle fandovství svého klubu. Možná by se tato záležitost už měla nějak řešit.

V tenise rozhoduje u sporných míčů tzv. jestřábí oko. Vždy rozezná pravdu, pokud si ho hráč vyžádá. Zde je však rozhodčí komise k používání jakékoliv techniky stále hodně skeptická. Zkouší se, ale masově a organizovaně se ještě k ničemu nerozhodla.

Co třeba pískat ofsajd až když bude 1 nebo 2 metrový. To by si ho všiml jak pomezní asistent, tak možná i hlavní rozhodčí.

Stejně se stále hovoří o tom, že padá málo gólů. Možná by to vyřešilo dvě věci najednou. I v házené, či basketbalu, a jiných sportech, tomu tak je.

A nebo je nepískat vůbec a bylo by po sporech. Jen strategie mužstev by se musela zcela změnit. Leč změna je přece život. Proč ne ve fotbalu.

Jaký máte na ofsajdy názor vy?

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.