Spojte se s námi


Fortuna liga

Odchod ze Sparty potvrzen! Konstruktivní záložník oficiálně posílil jiného účastníka Fortuna ligy

Nadaný středopolař oficiálně odchází ze Sparty Praha. Jeho přestup byl jasný už v lednu, ale teprve nyní byly dotaženy všechny administrativní detaily. Mladý hráč bude zkušenosti sbírat v jiném ligovém celku.

Publikováno

dne

Nadaný středopolař oficiálně odchází ze Sparty Praha. Jeho přestup byl jasný už v lednu, ale teprve nyní byly dotaženy všechny administrativní detaily. Mladý hráč bude zkušenosti sbírat v jiném ligovém celku.

O odchodu Daniela Kaštánka ze Sparty do Hradce Králové sice média informovala již 23. ledna, nicméně teprve teď byl přestup oficiálně dotažen s tím, že došlo k doladění všech administrativních položek.

Dvacetiletý středopolař Kaštánek bude Pod Lízátky hostovat do konce sezony, součástí hostování není opce na případný trvalý přestup. S hráčem na Letné do budoucna tedy počítají.

„Dan je talentovaný fotbalista, odchovanec pražské Sparty a mládežnický reprezentant. Jeho výkony jsme sledovali již delší dobu a nyní věříme tomu, že je připraven na nejvyšší soutěž,“ uvedl již dříve na adresu posily sportovní ředitel Votroků Jiří Sabou.

„Jeho progres bude určitě pokračovat. Na podzim podával kvalitní výkony ve F:NL, kde se prosadil také střelecky,“ dodal dále Sabou, sám někdejší vynikající ligový záložník.

Kaštánek už za Hradec hrál v přípravě

Kaštánek do Hradce Králové přichází z letenského B-týmu, s nímž hrál ve druhé nejvyšší soutěži. Na podzim nastoupil k 16 utkáním ve Fortuna národní lize, připsal si v nich dva góly.

„Dan je konstruktivní hráč do středové řady. Umí podržet míč, zároveň je silný v situacích jeden na jednoho i v předfinální fázi. Ve F:NL ukázal, že umí být produktivní,“ popsal hráčovy přednosti Sabou.

V dresu Hradce Králové se Kaštánek již představil ve třech přípravných zápasech, a to proti ukrajinským celkům Obolonu a Šachtaru Doněck a proti Gostivaru ze Severní Makedonie.

V utkáních s Obolonem a Gostivarem nastoupil Kaštánek za Votroky na jeden poločas, proti věhlasnému Šachtaru strávil na trávníku pouhou jednu minutu.

Zdroj: FC Hradec Králové

Reklama

Oblíbené