Spojte se s námi


Fortuna liga

Odchod ze Sparty? Dříve jsem řekl, že pokud bych se měl loučit, tak se dvěma trofejemi. To se mi splnilo, teď uvidíme, řekl Kuchta

Jan Kuchta má za sebou dvě sezony ve Spartě a v létě dost možná zamíří o dům dál. Třetí nejlepší střelec ligy má zájemce nejen z Evropy a sám nyní potvrdil svá dřívější slova, že v klubu svůj cíl už splnil. Jaké jsou možnosti?

Publikováno

dne

Jan Kuchta má za sebou dvě sezony ve Spartě a v létě dost možná zamíří o dům dál. Třetí nejlepší střelec ligy má zájemce nejen z Evropy a sám nyní potvrdil svá dřívější slova, že v klubu svůj cíl už splnil. Jaké jsou možnosti?

Příchod Jana Kuchty do Sparty byl pořádně nečekaný. Kvůli ruské invazi přišel útočník Lokomotivu Moskva do Sparty na hostování s opcí a pomohl klubu k titulu. Další rok do klubu definitivně přestoupil a oslavil zisk doublu.

Kuchta bude navždy jedním z těch, kteří pomohli dostat Spartu zpátky na titul. Ovšem i když fanoušci slaví své poslední úspěchy, nyní převládají spíše obavy z budoucnosti. Mnoho stavebních kamenů je totiž na odchodu.

Ladislav Krejčí odejde téměř jistě, mluví se i o kompletním trenérském týmu a dost možná na ně naváže i Kuchta. Ten měl nabídky už v zimě, ale setrval a nyní bude moci svou budoucnost opět řešit.

Kuchta o budoucnosti

„Nebýt války, teď ve Spartě nejsem, dodržel bych smlouvu v Rusku. Chtěl bych si zkusit zahraniční angažmá, a ne pouze na půl roku, ale několik let. Bavím se s lidmi v klubu i s agentem, jak se s mým dalším fotbalovým životem bude nakládat,“ řekl Kuchta pro Sport.cz.

V zimě se spekulovalo o nabídkách z Dánska, USA či Japonska. A je dost možné, že budoucí angažmá bude v jedné z těchto zmíněných zemích.

„Japonsko by pro mě bylo těžší. V USA bych si další část kariéry dokázal představit. Viděl jsem možnosti daného klubu, to byla fakt špička, bomba. Dříve jsem řekl, že pokud bych se měl ve Spartě loučit, tak se dvěma trofejemi. To se mi splnilo, teď uvidíme,“ dodal.

Spartu tedy v létě čeká pořádná obměna a mnoho nákupů. I z toho důvodu aktuálně není u sázkových kanceláří favoritem na zisk dalšího titulu. Mistr ligy má přitom jistotu skupinové fáze Ligy mistrů.

Zdroj: Sport.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.