Spojte se s námi


La Liga

Odchod z Barcelony avizuje další hvězda. Možná už v lednu

Publikováno

dne

V létě opustili řady FC Barcelona Brazilec Neymar a v zimě mohou přijít Katalánci o dalšího svého velkého hráče. Po sedmi letech se pravděpodobně rozloučí s mužstvem Javier Mascherano.

Javier Mascherano je pevně spojený s FC Barcelonou od roku 2010, kdy přišel na Camp Nou z Liverpoolu. Od té doby odehrál v dresu „Blaugranas“ přes 330 soutěžních utkání a stal se oporou mužstva. Všechno ale jednou končí. I Argentincovi je jasné, že ve věku 33 let se už pomalu blíží jeho konec v jednom z nejlepších týmů na světě.

V aktuální sezóně odehrál tento zkušený obránce v La Lize, i vlivem zranění, jenom šest zápasů a ze základní sestavy ho vytlačil dobře hrající Samuel Umtiti. I když před rokem na podzim prodloužil kontrakt s Katalánci do konce sezóny 2018/2019, dnes všechno nasvědčuje tomu, že ho nedodrží.

Javier Mascherano nedávno připustil, že jeho dny v FC Barceloně jsou sečteny. „Po takovém dlouhém čase je zřejmé, že moje působení se blíží ke konci. V Barceloně jsem strávil hodně značnou část svého života. Prožil jsem tu nejlepší roky svojí kariéry, na které nikdy nezapomenu. Nastal ovšem čas skončit, dokud nebude příliš pozdě,“ uvedl Javier Mascherano pro ESPN.

Naznačil, že po blížícím se Mistrovství světa v Rusku ukončí i svoji reprezentační kariéru. „Můžu jenom doufat, že se mi stane to nejlepší, co se mi může stát a zahraji si i na Mistrovství světa. To by byl konec mojí kariéry v národním týmu a byl by to nejlepší způsob jak skončit,“ pokračoval Javier Mascherano.

Kvůli reprezentační rozlučce by mohl argentinský obránce svůj odchod z FC Barcelony urychlit. I když to nejdřív vypadalo tak, že řady „Blaugranas“ opustí nejdříve v létě, podle informací Mundo Deportivo se mohou jejich cesty rozejít už v zimě.

Důvod je jednoduchý. Javier Mascherano chce pravidelně hrát, aby měl větší šanci dostat se do týmu Argentiny, který pojede do Ruska. Kvůli tomu si pohrává i s možností odejít do menší ligy. Jeho rozhodnutí ještě může ovlivnit zranění Francouze Samuela Umtitiho, který bude chybět Kataláncům nejbližší dva měsíce, ale po jeho zotavení i tak nebude mít Javier Mascherano garantované místo v sestavě.

Pokud skutečně opustí Barcelonu, tak je prý přesvědčený o tom, že nechce zůstat v Evropě. V úvahu tedy přichází přestup do Číny, Spojených států amerických nebo i do některých zemí na Blízkém východě. Podle Catalunya Radio nemá na stole žádné nabídky, ale prioritou pro něho prý bude Čína. A to už teď v lednu. Návrat do Argentiny je údajně na teď vyloučený.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.