Obrazem z berlínského derby: Fanoušci Unionu si málem zapálili stadion, ti Herthy zase přerušili zápas

O berlínském derby jsme pro vás již napsali článek plný zajímavostí z historie a ti, kteří ho ještě nečetli, tak ho určitě doporučujeme si přečíst, pokud vás zajímá fotbalový vývoj v Berlíně. Nicméně v sobotu se fanoušci konečně, po premiérovém postupu Unionu do nejvyšší německé soutěže, dočkali svého velkého derby a určitě šlo o velmi zajímavé utkání.

Embed from Getty Images

Ve druhém poločase se představili domácí fanoušci naplno a rozjeli světelnou show, což znervóznělo pořadatele! Dle dostupných informací se však obešlo vše bez potíží, alespoň tedy z jejich strany.

Ani hostující fanoušci totiž nezůstali pozadu, když na nějaký čas musel rozhodčí kvůli kouři z dýmovnic pozastavit utkání.

Rozhodčí však s pořadateli musel řešit i další nepříjemnosti, když světlice létaly i na hřiště.

Utkání nakonec dopadlo lépe pro Union Berlín, kterému byla nabídnuta v 90. minutě penalta, kterou proměnil Sebastian Polter a domácí tým se tak mohl radovat ze tří bodů.

Union Berlín se tak vyhoupl na 13. místo, když na 11. Herthu ztrácí pouhý bod.

Jenomže tím vše nekončilo. Po závěrečném hvizdu totiž fanoušci Herthy zapálili ohňostroje a naházeli je na hrací plochu, zatímco ze strany Unionu na hrací plochu vtrhla skupinka maskovaných fanoušků.

Ti nejspíše měli namířeno k fanouškům soupeře za účelem vyvolat konflikt. To se nedozvíme. Gólman Unionu, Rafa Gikiewicz, je totiž se zdviženou zaťatou pěstí zahnal zpět, jelikož jeho příkaz k návratu zpět na tribunu poslechli.

Zpětně pak také víme, že při cestě příznivců Herthy na utkání bylo odpáleno několik ohňostrojů, během nichž berlínská policie zaznamenala jedno drobné zranění. Zkrátka derby se vším všudy!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..