Spojte se s námi


Hokej

O vstupu Bratislava Capitals do Rakouské EBEL ligy by se mělo rozhodnout v polovině dubna

Publikováno

dne

O účasti slovenského hokejového klubu Bratislava Capitals, jednoznačně nejlepšího týmu 1. Slovenské hokejové ligy (hraje stejně jako HC Slovan na Stadiónu Ondreje Nepely) v nadnárodní Rakouské EBEL lize (jako české Znojmo či italské Bolzano) by se mělo rozhodnout do 15. dubna. Informovala agentura APA.

Zdroj: Bratislava Capitals

Podle momentálních informací probíhá ekonomický audit bratislavského týmu, což je jedna z podmínek přijetí do soutěže. „Za předpokladu jeho pozitivního výsledku se očekává, že jedenáct dosavadních účastníků soutěže učiní konečné rozhodnutí o přijetí Bratislava Capitals do 15. dubna do EBEL ligy,“ uvedl jednatel soutěže EBEL (řízeného Rakouským svazem ledního hokeje) Christian Feichtinger.

Do 31. března muselo všech jedenáct současných týmů ligy předložit přihlášku do příští sezóny, což se již stalo. Start nové sezóny je naplánován na 18. září, ale bude podléhat vývoji pandemie koronaviru, pro kterou 10. března vedení soutěže předčasně ukončilo sezónu 2019/20. V té době vedlo Bolzano v play–off  nad Orly se Znojma 3:0 na zápasy.

Nadnárodní Rakouská liga měla v probíhající sezoně název Erste Bank Eishockey Liga (EBEL), ale tento partner s ní na následující ročník už neprodloužil kontrakt. Tým Bratislava Capitals už dostal zelenou od Výkonného výboru Slovenského svazu ledního hokeje (SZLH) na účast v mezinárodní soutěži, v níž působí týmy z Rakouska, Itálie, Česka a Maďarska.

Slovenské kluby v éře samostatnosti působily mimo území ČR dosud jen ve třech případech – Lev Poprad a Slovan Bratislava účinkovali v nadnárodní KHL a Nové Zámky dokonce vyhrály hned při druhém startu v MOL lize, hrají zde maďarské a rumunské kluby a nyní se soutěž jmenuje Erste Liga.

Dušan Pašek junior, který je generálním manažerem Bratislava Capitals, potvrdil, že jeho tým se v dobrém rozešel s klubem HC O5 Banská Bystrica, s nímž kooperoval a který rozhodnutím výkonného výboru Slovenského svazu ledního hokeje (VV SZLH) na svém zasedání 31. 3. 2020 přišel s rozhodnutím ligové rady, která nejprve udělila Banské Bystrici titul mistra Slovenska a pak mu ho odebrala.

Tipsport liga SR tak tento rok bude bez mistra. Informoval o tom samotný klub. „Rozhodnutí akceptujeme a jsme rádi, že ukončilo traumatizaci zejména sportovní veřejnosti, vyvolanou svým prvním rozhodnutím. Rychlá, okamžitá a pohotová reakce výkonného výboru SZLH zabránila oslabení důvěry jména našeho klubu a vytváření dojmu, že jsme si titul přidělili sami.“

Faktem však zůstává, že jsme trojnásobní mistři SR v ledním hokeji. Během této předčasně ukončené sezóny jsme do toho dali všechno a můžeme jen konstatovat, že prostě rozhodla vyšší moc.

Podle organizátora soutěže, společnosti Pro Hockey, měl HC Slovan Bratislava obdržet stříbrné medaile a HC Oceláři Košice bronzové plakety. Oba kluby se medailí vzdaly, když se soutěž nedohrála, Slovan rozpustil kádr a bez pracovních smluv jsou nyní i tři čeští hokejisté, kteří měli s HC Slovan platnou pracovní smlouvu. Velmi finančně špatně je na tom klub SKP „Kamzíci“ Poprad, který dluží peníze i za minulé sezóny. Příští rok by mělo hrát slovenskou extraligu čtrnáct mužstev.

Když Bratislava Capitals bude hrát rakouskou extraligu, měly by dostat šanci v nejvyšší soutěži buď MHC Martin nebo Topolčany. V případě Martina je to velmi obtížné, jelikož ten už musel projít insolvencí, kterou zvládl jen díky velké finanční pomoci města. Další týmy ve druhé slovenské soutěži? Katastrofa!

Skalice kvůli finančním problémům už jednou z extraligy sestoupila, Žilina po pádu z nejvyšší soutěže, nováček z Levic či trojlístek klubů Považská Bystrica, Trnava a Dubnica, to by byla spíše fraška, než konkrétní plán. Nic naplat, nikdo nic zatím neví a vše se teprve uvidí! Kolik klubů bude hrát EBEL, Erste, extraligu SR či 1. Ligu SR nakonec stejně rozhodne, co přinese pandemie koronaviru.

Použité zdroje: kurier.at, sita.sk

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.