Spojte se s námi


Fortuna liga

O Vatajela má zájem řecký celek, Chvátal již je v Olomouci. Jak daleko jsou jednání o Gregušovi?

Publikováno

dne

Sparta vypadla minulý čtvrtek z evropských pohárů, když vybouchla se Suboticí. Na Letné si vyhodnotili, že na dvě soutěže, českou ligu a pohár, mají nadměrný počet hráčů. Proto se rozhodli pro redukci kádru. Kdo ji odnese, jsme psali zde. Rýsují se ale první náznaky odchodu u Bogdana Vatejala, pryč již je obránce Juraj Chvátal. Letenští již začali jednat o Jánu Gregušovi z Kodaně, jak daleko je hráč k příchodu na Letnou?

Zdroj fotky: fck.dk

Zatímco fanoušci jsou nadšeni výhrou 4:0 v Teplicích, v klubu již lidé ve vedení konají kroky, které vedou k zeštíhlení kádru.

Prvním oznámeným odchodem ze Sparty je bek Chvátal. Po hostováních ve Slovácku a Žilině pravý obránce konečně zakotví v Olomouci. Chvátal se na Letné vůbec neprosadil, všehovšudy za „áčko“ odehrál nicotných šest minut, proto je odchod na přestup vysvobozením pro všechny strany. Zbývá doladit administrativní detaily, Chvátal na Hané podepíše smlouvu do roku 2022.

Druhý odchod se blíží. Vatajelu si v Teplicích zahrál prvních 21 minut letošní ligové sezony. Pod Stramaccionim často patřil do základu, ale Hapal a hlavně Ščasný rumunského záložníka opomíjí. Proto se mluví o Vatajelově odchodu. Ve hře jsou kluby z jeho rodné země, ale nejblíže se zdá být přestup do řeckého PAOK Soluň, který hraje předkola Ligy mistrů. Dnes bude obhajovat venkovní výhru 3:2 nad Spartakem Moskva.

Již dříve se mluvilo o zájmu Sparty o Greguše, defenzivního záložníka Kodaně. Jednání sice opravdu začala, ale aktuálně spíše stagnují. Pokud by ale sedmadvacetiletý Slovák přišel, pryč by jistě musel Jiří Kulhánek.

Mimo Letnou směřují kroky Semiha Kayi, který pobírá nepřiměřený plat, jenž Spartě zatěžuje rozpočet. Vzhledem k tomu, že Letenští budou hrát jen Fortuna ligu a MOL Cup, je Turkův odchod reálnou věcí. Pravděpodobně by ale zamířil na hostování zpátky do Galatasaraye Istanbul, odkud na Letnou přišel.

Reklama

Oblíbené