Spojte se s námi


Evropská liga

O gól sezony 2018/19 podle UEFA usilují Messi, Rakitič, ale také Svitková

Publikováno

dne

Na konci minulého týdne zveřejnil portál UEFA.com patřící pod tuto evropskou fotbalovou konfederaci seznam možných vítězů ankety o nejkrásnější gól sezony, kde je vedle předních hráčů v zastoupení také několik mladíků a jedna žena, shodou okolností z našich luhů a hájů.

Je tradicí, že každoročně bývá vyhlašována nejpěknější branka ve fotbalovém světě. Správu této ankety si berou na starost různé instituce a tou poslední byla v neděli UEFA, která na svých stránkách zveřejnila desítku nominovaných za sezonu 2018/19.

Hlasovat lze přímo na odkazu https://www.uefa.com/goal-of-the-season/ a to do 9. srpna, kdy bude hlasování ukončeno. K tomu, abyste mohli hlasovat, potřebujete účet na webu UEFA, který vám mimochodem umožňuje například účast v tipovačce nebo fantasy lize v rámci evropských pohárů.

Barcelona …

Mezi favority na vítězství určitě patří dva barcelonisté a to Lionel Messi a Ivan Rakitič. Argentinec uchvátil všechny dalším parádním přímým kopem ze vzdálenosti pětadvaceti metrů v 1. utkání semifinále Ligy mistrů proti Liverpoolu, na který byl krátký i do té doby skvěle chytající Alisson Becker.

V cestě mu přitom stála šestičlenná zeď složená z hráčů anglického týmu + Sergia Busquetse. Jednalo se o jeho jubilejní 600. zásah v barcelonském dresu, která vyhrála i anketu o gól uplynulého ročníku nejprestižnějšího klubového turnaje na starém kontinentu.

Chorvatský středopolař zase parádní ránou z voleje rozvlnil ještě ve skupinách stejné soutěže síť za zády Huga Llorise z Tottenhamu a navýšil vedení barcelonistů na 2:0 a obdobně jako Leo byla tato trefa jmenována gólem základní části. Zápas ve Wembley nakonec skončil výhrou Katalánců 4:2.

Bývalou barcelonskou stopu najdeme pak v Pedru Rodríguezovi, který byl nominován za svou trefu proti Slavii Praha ve čtvrtfinále Evropské ligy. Ostatně český fotbal je v této anketě zastoupený hned čtyřikrát, ovšem jako inkasující strana (viz níže).

… a ti další

Není to však jenom Barcelona, která se činila co se pěkných branek týče. V osudí je také hned trojice Portugalců ve složení Cristiano Ronaldo, Nani a Danilo. Kuriózním případem je Francouz David Faupala za svůj gól v dresu Apollonu proti Laziu Řím, který je aktuálně bez klubové příslušnosti.

Jak už bylo řečeno výše, celkem tři trefy usilující o triumf v této anketě padly do branek českých celků. Vedle Pedrovy střely proti sešívaným zde ještě najdeme zásah Enza Millota z nedávného Eura kategorie U17, který pomohl Francií k výhře 6:1 a Ismaïly Sarra, jenž se za Rennes prosadil proti Jablonci.

Ovšem není to až tak černé. Poslední desátou nominovanou – přečetli jste správně – je slávistka Kateřina Svitková za její bombu z prostoru přesně mezi půlícím kruhem a vápnem na Edenu proti Bayernu Mnichov v rámci čtvrtfinále Ligy mistryň, která přinesla remízu 1:1.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.