Reklama

Nový formát Eura? Motivuje outsidery, do čtvrtfinále prošly tři výběry ze třetího místa

Od roku 2016 postupují ze skupin mistrovství Evropy krom prvních a druhých týmů i čtyři nejlepší ze třetích míst. Těží z toho outsideři, letos se tři výběry ze třetího koše dostaly až do čtvrtfinále.

První postupující ze třetího místa sehrál své utkání v neděli. Česká republika si poradila s Nizozemskem poměrem 2:0 a prošla mezi nejlepších osm. Vzhledem k výkonu naprosto zaslouženě.

Pondělí nabídlo dva excelentní zápasy. Nejprve Španělé po prodloužení postoupili přes Chorvaty, následně Švýcaři na penalty vyřadili favorizované Francouze. Právě Švýcaři šli do play-off ze třetího místa skupiny A.

I přes zisk pouhých tří bodů se do osmifinále dostali i Ukrajinci. V utkání se Švédy byli mírně horším týmem, pomohla jim však červená pro švédského stopera. Zápas rozhodli v nastavení prodloužení a postoupili.

Jediným nepostupujícím národem byli tedy paradoxně největší favoriti z již zmíněné čtveřice, Portugalci. Ronaldo a spol nedali Belgii ani gól a díky trefě Thorgana Hazarda na šampionátu skončili.

Zajímavý je fakt, že před pěti lety to bylo obráceně. Portugalsko taktéž postoupilo ze třetího místa, společně s Irskem, Severním Irskem a Slovenskem a jako jediné se dostalo přes osmifinále, co víc, celý turnaj vyhrálo.

Zdroj: Twitter

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Nový formát hlavně ničí fotbal jako takový. Nový formát “nutí” týmy hrát na neprohru a ne hrát na vítězství. 3 x neprohrajete ve skupině a postupujete dál. Proto je toto ME nejnudnější v celé historii (2 super osmifinále to nespraví). Na většinu zápasů se nedalo dívat stejná úroveň, jak kdyby hrála Bohemka se Zlínem. Anglie vyhrála skupinu se skórem 2:0, 11 týmů dalo ve skupinách max 3 góly, tedy polovina týmů mělo ve skupinách průměr gól nebo méně na zápas. Prostě hrůza. Když už chtěli rozšiřovat měli to rozšířit na 32 týmů a 1. dva ze skupiny by postoupily.

  2. ME by mělo hrát jen opravdu 24 nejlepšich týmu z kvalifikace v 6 skupinách po 4týmech v max. 10 městech jednoho státu nebo 2 sousedicích státu ! kdy by postupovaly jen první dva týmy z každé skupiny !! Model který je letos nastavený je nezkutečná zplácanina kdy se na ME v tom to počtu učastníku nedostali jen opravdoví kopyťáci a to že se hraje od Glasgow po Baku tak to je největší zhovadilost kterou vymysleli – týmy nemají ani z 50% všichni stejné podmínky !!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené