Spojte se s námi


Fotbal

Nejsledovanější ligy v USA: Brutální dominance NFL, NHL nesleduje průměrně ani 400 tisíc diváků. Co MLS po příchodu Messiho?

Blíží se konec roku 2023 a je čas bilancovat a vydávat statistiky. Jednou z těch nejzajímavějších je sledovanost sportovních lig ve Spojených státech amerických. Není tajemstvím, že v USA vládne NFL, nicméně extrémní dominance může leckoho zaskočit. Jak si vedou jiné soutěže?

Publikováno

dne

Blíží se konec roku 2023 a je čas bilancovat a vydávat statistiky. Jednou z těch nejzajímavějších je sledovanost sportovních lig ve Spojených státech amerických. Není tajemstvím, že v USA vládne NFL, nicméně extrémní dominance může leckoho zaskočit. Jak si vedou jiné soutěže?

V NFL se tradičně točí velké peníze. Je to zkrátka obrovská značka, která navíc čím dál více proniká nejen na evropský trh. Ostatně se v Evropě čím dál častěji konají zápasy populární sportovní ligy, která je v USA jasnou jedničkou.

Mimochodem NFL je podle zahraničních médií i nejbohatější sportovní soutěží na světě. Nestačí jí ani fotbalová Premier League. A že by pozice amerického fotbalu nějak oslabovala? Ale kdeže. Zejména na domácím trhu je absolutně bez konkurence.

Portál Yahoo Sports přišel ke konci roku 2023 se zajímavou statistikou, kterou zpracovala agentura Nielson National TV Panel. Ta totiž bezkonkurenčnost NFL potvrzuje. A to tak, že brutálně.

Statistika je zaměřena na průměrnou sledovanost na zápas. NFL je jedinou soutěží, jejíž průměr se vyhoupl přes milion sledování na zápas. Ba co víc, dokonce se průměr pohybuje na čísle 9.2 milionů sledování.

NFL válcuje Ameriku. Co další sporty?

NFL má průměr sledování na zápas téměř třináctkrát vyšší než druhá nejsledovanější sportovní liga v USA. Tou je basketbalová NBA s průměrem 711 tisíc sledování. Třetí místo pak drží hokejová NHL, jejíž čísla ale nejsou úplně závratná.

Když si vezmeme srovnání se sledovaností Tipsport extraligy v České republice, když nejsledovanější zápas základní části minulé sezony sledovalo podle serveru Mediaguru u TV obrazovek 165 tisíc diváků, tak je průměr necelých 400 tisíc sledování zápasu NHL téměř až zarážející. Obzvláště s ohledem na velikost amerického trhu.

Dobrou zprávou pro NHL ovšem musí být, že se nachází před baseballovou MLB. A jak je na tom fotbal? Ani po příchodu hvězdného Lionela Messiho do Interu Miami to stále není perfektní. Sice je MLS na vzestupu, nicméně 133 tisíc sledování na zápas není úplně ideální. Spíše naopak.

Zdroj: Yahoo Sports, Statista.com

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.