Spojte se s námi


Fotbal

Nového trenéra reprezentace bude vybírat i Šádek. Zahraniční kouč? Okrajové řešení, říká Fousek

Česko hledá trenéra. Konkrétně česká reprezentace, u které po pondělním úspěšném kvalifikačním utkání skončil Jaroslav Šilhavý. Výkonný výbor FAČR tak složil novou skupinu, která má najít vhodného kandidáta.

Publikováno

dne

Česko hledá trenéra. Konkrétně česká reprezentace, u které po pondělním úspěšném kvalifikačním utkání skončil Jaroslav Šilhavý. Výkonný výbor FAČR tak složil novou skupinu, která má najít vhodného kandidáta.

Jaroslav Šilhavý svým rozhodnutím zaměstnal výkonný výbor na několik měsíců. Předseda FAČR se totiž s novým koučem nechce uspěchat a vzal si pořádný čas na rozhodnutí.

Okolnosti mu hrají do karet, další sraz je totiž až v březnu. Jenže už v červnu je na programu EURO, a tak by bylo ideální, aby byl kouč znám co nejdříve a mohl objíždět hráče a připravovat se na turnaj.

Jenže nové jméno nebude ohlášeno dříve než v lednu. „Dneska ani v následujících týdnech nechci spekulovat o žádných jménech nového trenéra. Máme svou strategii, ale necháme si ji interně,“ oznámil na tiskové konferenci Fousek.

A kdo vlastně bude nového trenéra vybírat? Fousek na to nebude sám, celkem bude mít slovo hned pět lidí.

„Složili jsme dobrou skupinu, která se tím bude zabývat. Jsou v ní tři statutární zástupci FAČR. To jsem já a mí dva místopředsedové (Jiří Šidliák a Miroslav Richter), což je třeba zdůraznit. Pochopitelně je tam i člen výkonného výboru za profesionální fotbal (Adolf Šádek), protože předpokládám, že v realizačním týmu se objeví lidé z profesionálního fotbalu. A taky technický ředitel (Erich Brabec), který bude věci konzultovat se Sportovní radou,“ oznámil předseda českého fotbalu.

Mezi možnými jmény se objevila i možnost zahraničního trenéra. Tou ale nejspíš česká reprezentace nepůjde.

„Dneska ani v následujících týdnech nechci spekulovat o žádných jménech nového trenéra. Máme svou strategii, ale necháme si ji interně. Chci zdůraznit, že půjde o koncepční řešení, ne o krátkodobou výpomoc do turnaje. Zahraniční variantu kouče považuji za okrajovou,“ dodal Fousek.

Zdroj: FAČR, česká fotbalová reprezentace

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.