Spojte se s námi


Fortuna liga

Nové posily Sparty? Chystá se příchod stopera, na spadnutí je i koupě Součka

Publikováno

dne

Pražská Sparta dosud nepředstavila jedinou posilu do A-týmu. První přestup se ale již blíží mílovými kroky. Jaké posty Sparta potřebuje posílit nejvíce?

Zdroj: sparta.cz

Vyčkávání Sparty by mělo být u konce. Dle informací Deníku Sport je na spadnutí příchod Filipa Součka, který hraje na pozici středního záložníka v Opavě. Tento devatenáctiletý fotbalista by ale nebyl okamžitou posilou, jelikož by zůstal ve slezském klubu na hostování.

Nejvíce se tak řeší příchod stopera. „Jasně jsme deklarovali, že naší prvořadou potřebou je přivést minimálně jednoho stopera. Bavíme se i o útočných typech hráčů. Všechno je to ale otázkou možností a vlastního přesvědčení, že to je ten vhodný hráč,“ řekl trenér Jílek po utkání s Českými Budějovicemi.

„Je na čase, abychom udělali správný přestup. Jsme možná rozvážnější, ale věřím, že se nám do jedné nebo dvou pozic povede někoho přivést. Nějaký čas ještě máme, něco je v jednání. Uvidíme, co se stane během příštího týdne,“ dodává.

Právě stoperský post je dlouhodobým problémem Sparty. V české lize ale pro ni hráče nenajdeme. V B-týmu byl na hostování Talovierov, u nějž se očekávalo odkoupení a příprava s A-týmem Sparty. Vše je ale jinak a odkup se konat nebude, s hráčem počítá českobudějovické Dynamo.

„Podzim zvládl Max velmi dobře. Naše stanovisko je nyní takové, že ještě není hotový hráč, který by byl pro nás okamžitou posilou. Je mladý a potřebuje sbírat zkušenosti,“ řekl na dresu Talovierova Jílek.

Jaký je další post, kde Spartu tlačí bota? Jednoznačně křídelní hráč. V případě, že nebudeme počítat Adama Hložka, Sparta má Plavšiče a následně již nikoho konkurenceschopného. Alespoň do té doby, než se vrátí ztracená forma Karlssonovi.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.