Spojte se s námi


Fotbal

Noční můra končí! Manchester United přijde o nadějnou hvězdu, jejíž rozvoj pořádně zbrzdil Erik ten Hag

Měla z něj být velká hvězda. Manchester United jej přiváděl za velké peníze. Svůj potenciál ale na Old Trafford nenaplnil. I kvůli nesmyslnému sporu s trenérem Erikem ten Hagem, který pořádně zbrzdil jeho rozvoj. Nyní by se měl Jadon Sancho vrátit do míst, kde zářil.

Publikováno

dne

Měla z něj být velká hvězda. Manchester United jej přiváděl za velké peníze. Svůj potenciál ale na Old Trafford nenaplnil. I kvůli nesmyslnému sporu s trenérem Erikem ten Hagem, který pořádně zbrzdil jeho rozvoj. Nyní by se měl Jadon Sancho vrátit do míst, kde zářil.

Jadon Sancho ještě nedávno patřil mezi největší světové talenty. Jako teenager si naprosto podmanil bundesligové trávníky. V dresu Borussie Dortmund zářil. Dával góly, sbíral asistence, svým téměř až pouličním stylem bavil fanoušky.

Byla naprostá radost jej sledovat. V Anglii panovalo nadšení. Konečně Angličan, který by v budoucnu mohl získat Zlatý míč, řadit se mezi nejlepší fotbalisty planety. S tímto záměrem jej ostatně kupoval Manchester United v roce 2021.

Celek z Old Trafford dokonce neváhal za Sancha zaplatit 85 milionů eur. Jenže tuto sumu zřejmě nikdy šikovný křídelník klubu svými výkony nesplatí. V prvních dvou sezonách sice měl nějaké náznaky, ale nenaplnil očekávání.

Neseděl mu herní styl, možná mu úplně nesedla ani sama Premier League. Jisté ale je to, že mu nesedl trenér Erik ten Hag. S ním se totiž během této sezony dostal do sporu, když se veřejně bránil před nařčením, že nemá dostatečné nasazení při tréninku.

Od té doby je psancem. Manchester United jej nestaví, dokonce mu zakázal používat klubové prostory a hráč nemůže trénovat ani individuálně. Dokud se neomluví. To evidentně udělat nehodlá. Angažmá v domovině se tak stalo noční můrou. Brzy však může přijít vysvobození.

Manchester United pustí Sancha do Dortmundu

Zatímco Manchester United už o služby anglického křídelníka nestojí, Borussia Dortmund pochopitelně ano. Přeci jen ve vestfálském klubu nezapomínají na hráče, kteří pro klub odvedli pořádný kus práce.

Jadon Sancho se tak zřejmě vrátí do Bundesligy. Podle Fabrizia Romana už se čeká jen na to, až dostane zelenou k tomu, aby odcestoval na tréninkový kemp Borussie. Dohoda o hostování stále teprve 23letého talentu je na spadnutí.

Za zmínku stojí, že za Dortmund odehrál Sancho 137 soutěžních utkání s bilancí 50 gólů a 64 asistencí. V Manchesteru United jsou jeho čísla o poznání horší, v 82 duelech vstřelil 12 branek a připsal si 6 nahrávek na gól, nicméně na Old Trafford také nebyl klíčovým hráčem a jeho vytížení nebylo tak velké.

Zdroj: Fabrizio Romano, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.