Spojte se s námi


La Liga

Neymar zpátky do Barcelony?

Publikováno

dne

Většina si myslí, že život po odchodu z Barcelony končí, ale je to naopak, cítím se volně a lépe víc než kdykoliv předtím,” řekl Neymar pár dní po přestupu do francouzského PSG. Nyní se zdá být všechno jinak, jelikož se Neymar nechal slyšet, že by rád obnovil spolupráci s katalánským klubem.

Neymar odešel z Barcelony 3. srpna 2017 do pařížského celku Paris Saint-Germain za astronomických 222 milionů euro a stal se tak nejdražším hráčem ve fotbalové historii. Chtěl vystoupit z Messiho stínu a také si finančně polepšil. Naopak Barceloně celý svět předpovídal špatnou sezónu. Situace se však otočila ve prospěch Blaugranas.

Messi a spol. se nyní nacházejí na první příčce LaLigy s osmibodovým náskokem na Atlético Madrid, dostali se do finále španělského poháru Copa del Rey a po výhře nad Chelsea 3:0 si zajistili postup do čtvrtfinále Ligy mistrů. Kdežto PSG po prohrách 3:1 a 2:1 s Realem Madrid v milionářské soutěži končí a Neymar se vinou zranění nepodívá na trávníky minimálně tři měsíce.

Vraťme se ale zpět do minulosti. Neymar odešel z Katalánska 3. srpna, tedy dva dny poté, kdy si měl zajistit obnovovací bonus v hodnotě 26 milionů euro. Barcelona však žádné peníze Neymarovi nevyplatila, protože podle ní nebyly naplněny podmínky bonusu. 26letému Brazilci se však jednání španělského velkolubu nelíbilo, Barçu zažaloval a požadoval po ní 40 milionů euro. FIFA ale stížnost zamítla a vedení Azulgranas navíc trvá na tom, aby Neymar zaplatil pokutu 75 milionů euro za porušení smlouvy a jako odvetu za nespravedlivé chování.

Nyní však Neymar odchodu lituje. Ligue 1 nenaplnila jeho představy, v šatně PSG není taková pohoda jako na Camp Nou, po konfliktech s Cavanim na něho pískali vlastní fanoušci a PSG se nedostalo ani přes osmifinále Ligy mistrů. Neymar proto měl kontaktovat vedení Barcelony, přiznat, že stěhování do Parku princů byla chyba a že by rád přestoupil zpátky do Barcelony v létě 2019.

Nejnovější zprávy však mluví o tom, že brazilská hvězda by přestup nejradši uskutečnila již v létě 2018. Neymar se měl dokonce spojit se samotnými hráči, aby mu s přestupem pomohli. Barcelona však nechce o návratu Brazilce slyšet a nadále požaduje po Neymarovi 75 milionů euro. A co na to říkají členové týmu?

Philippe Coutinho:Bylo by dobré, kdyby se Neymar vrátil do Barcelony.

Ivan Rakitić:Hned bych mu otevřel dveře. Není to kvůli přátelství, které s ním mám, ale proto jaký typ hráče to je. Chtěl bych mít Neymara ve svém týmu.

Ernesto Valverde:Nemám tušení, kdo za Neymara zaplatí 400 milionů euro, ale my to nebudeme.

Jedním z problémů přestupu jsou právě finance. Barcelona takové prostředky zkrátka nemá. Navíc po příchodu Dembélého a Coutinha není pro Neymara v sestavě místo a k tomu se ještě chystá i příchod Griezmanna z Atlética Madrid za 100 milionů euro. Opodál ale vše pozoruje další španělský gigant, Real Madrid, který si na Neymara brousí zuby již delší dobu, a v létě se mu nabízí jedinečná možnost získat jejich vysněného hráče.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.