Ligue 1

Neuvěřitelné! Největší minela v historii fotbalu. Hráč PSG nevstřelil z brankové čáry gól a teď se mu směje celý svět

Všechny netrefené prázdné brány, které jste do dnešního dne v různých videích viděli, nebyly tak směšné jako ta z nedělního zápasu mezi Paris Saint-Germain a Štrasburkem. Hlavní roli sehrál zkušený útočník domácího PSG Choupo-Moting, jenž se neprosadil z brankové čáry.

Takhle velkou minuelu rozhodně neuvidíte ani na zápase okresního preboru

Utkání začalo pro domácí Pařížany lépe a zásluhou Maxima Choupo-Motinga se dostali již ve třinácté minutě do vedení. O dalších třináct minut později Štrasburk vyrovnal a pak se děly věci.

Christopher Nkunku postupoval z mírného úhlu na brankáře, kterého přehodil a míč směřoval do branky. Všem bylo jasné, že se PSG znovu dostane do vedení, avšak to se nestalo. Skákající míč stačil doběhnout střelec první branky Choupo-Moting, který pravděpodobně chtěl mít na kontě druhý gól, a tak míč ještě posunul. Jenže ho na brankové čáře trefil tak špatně, že se odrazil pouze od tyče a zůstal stále na čáře.

Ještě vtipnější navíc je, že branková technologie goalline ukázala jako nejbližší místo míče od vstřelení branky právě dotyk s nohou Choupa-Motinga. Třicetiletý bývalý útočník Schalke či Mohuče tedy posunul míč ještě dál od branky.

Brzy poté navíc Štrasburk vstřelil další branku, na kterou ještě domácí stačili v 82. minutě zásluhou Kehrera zareagovat, avšak otočit vývoj zápasu se jim již nepovedlo. Nepomohlo ani střídání v 60. minutě, kdy byl ze hřiště stažen Choupo-Moting, kterého vystřídal Mbappé.

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ligue 1

Mbappé po hattricku a titulu odmítá přestup do Realu

Mbappé po duelu s Monakem uklidnil fanoušky pařížského PSG. Prohlásil, že se navzdory šířícím se fámám o možném přestupu do Realu Madrid nikam nechystá.

„Jsem si jistý, že zůstanu v Parku princů. Chci být součástí tohoto projektu. Pro Real Madrid je skvělé, že je tam Zinedine Zidane. Budu sledovat jejich zápasy jako obdivovatel,“ řekl podle webu Soccerway 20letý Mbappé. Ten se v neděli díky hattricku proti Monaku stal nejmladším hráčem v dějinách Ligue 1 s minimálně 30 brankami v jedné sezóně.

PSG třikrát odmítlo slavit, po remíze se Štrasburkem a prohrách v Lille a Nantes si pro titul dokráčeli “až” ve 33. kole. Jednak díky remíze Lille v Toulouse, pojistili to výhrou 3:1 doma s Monakem.

„Mám velkou radost, že jsme vyhráli francouzskou ligu, jednu z nejlepších v Evropě. Je to pro PSG skvělý moment, kdy se o něj můžeme podělit s našimi fanoušky,“ uvedl pro klubový web trenér St. Germain Thomas Tuchel.

Ligue 1

PSG se stalo mistrem Francie! Titul oslavili hráči s nápisem “Notre Dame” na zádech

Čekání je u konce! Hráči PSG zaváhali v posledních třech kolech a oslavy titulu se musely oddalovat. Ve 33. kole ale druhé Lille ztratilo a PSG má titul jistý. Ve slavnostní večer navíc zvítězilo nad Monakem.

Tuto sezonu PSG naprosto dominovalo Ligue 1. O tom, že svěřenci trenéra Tuchela získají mistrovský titul, bylo rozhodnuto prakticky již několik měsíců dopředu.

Definitivní pojistku si mohl celek z hlavního města Francie zajistit už na začátku dubna, ale se Štrasburkem pouze remizoval. Pak přišly další dvě prohry, a oslavy titulu se tak musely odkládat.

Podobně jako italský Juventus nakonec může PSG slavit titul pět kol před koncem soutěže. Lille, které je poměrně nečekaně druhé, totiž v neděli odpoledne pouze remizovalo. Tuchelova družina už tudíž ani ve večerním utkání s Monakem nemusela zvítězit. Titul byl jistý!

Slavnostní večer byl o to speciálnější, že se točil okolo nedávného tragického požáru Notre Dame. Do prodeje šly speciální dresy, jejichž zisk má přispět k obnově chrámu, hráči měli na zádech místo jmen napsáno “Notre-Dame” a na hrudi měli vyobrazenou siluetu památky. Nechybělo samozřejmě ani choreo.

Hvězdou utkání nebyl Neymar, který se po dlouhé době vrátil na hřiště, ale nejlepší střelec týmu Mbappé. Ten v patnácté minutě otevřel skóre, když zakončil rychlý protiútok.

Ještě do poločasu pak zvýšil vedení PSG na 2:0 a nakonec deset minut po přestávce uzavřel svůj hattrick trefou do odkryté brány po nahrávce Alvese.

Domácí hráči si své vítězství pohlídali. Soupeře nepouštěli do větších příležitostí a chtěli přidat i další branky. To se jim však nepovedlo a ke konci i jednou inkasovali. Na 3:1 upravil skóre v 80. minutě Golovin.

PSG tak získalo svůj šestý titul během sedmi let. Potvrdilo tím svou dominanci v nejvyšší francouzské fotbalové soutěži, kterou jim lehce narušilo právě aktuálně se trápící Monako.

Ligue 1

Mbappé kritizoval výkon svých spoluhráčů, trenér mladíka za odměnu dočasně vyřadil z týmu

Kylian Mbappé kritizoval výkon svých spoluhráčů v zápase proti Lille, které PSG hrubě nezvládlo a prohrálo 1:5. Trenér Thomas Tuchel nejlepšího střelce ligy za trest nenominoval na zápas s Nantes a do kádru ho nejspíše nezařadí ani proti Monaku.

Už ve svých dvaceti letech patří mezi nejlepší hráče planety, teď si ale dovolil příliš. Kylian Mbappé po vysoké prohře 1:5 v Lille zkritizoval výkon svých spoluhráčů, za což ho trenér PSG Tuchel potrestal, když ho nenominoval do zápasu v Nantes, kde PSG rovněž prohrálo a stále tak nemá jistý titul.

Mbappé dosáhl velkého úspěchu při vyhlašování Zlatého míče, kdy skončil čtvrtý hned za trojicí Modrič, Ronaldo, Griezmann. Skvělou formou se talentovaný hráč pyšní i v letošní sezóně, neboť je s 27 brankami nejlepším střelcem domácí soutěže, přičemž na druhého Pépého má osmigólový náskok.

Zdá se, že účastník mistrovského výběru Francie si nezahraje ani v nedělním klání proti Monaku, právě ještě v důsledku kritiky z předminulého zápasu.

PSG tak bude bojovat o titul bez svého nejlepšího střelce. Do konce soutěže zbývá šest kol, k jistotě titulu stačí Pařížanům uhrát dva body.