Reklama

Není Skotsko, není párty! Skotští fandové proměnili Londýn ve smetiště, ještě před zápasem jej ale uklidili

Poprvé od Eura 96 se v pátek večer utkaly výběry Anglie a Skotska na velkém turnaji a byla to pikantní událost. Do Londýna dorazily tisíce Skotů, kteří jej proměnili ve smetiště. Ještě než zalezli do hospod, aby sledovali zápas, však odpadky uklidili.

Zdroj: Pixabay

Skotsko za sebou má již dva zápasy na mistrovství Evropy. V tom prvním na domácí půdě v Glasgow nestačili Skotové na výběr České republiky a prohráli 2:0, v pátek je ovšem čekal pikantní duel v Londýně proti Anglii.

Anglie a Skotsko? O této rivalitě se nelze třeba dlouze bavit. Skotové jsou navíc velmi akční a do Londýna jich odcestovalo několik tisíc. Několik jich dorazilo dokonce i den před zápasem. A že se parádně bavili!

Ulice Londýna zkrátka poznaly, co to obnáší být pravým Skotem. A že pršelo? Atmosféru a pozitivní náladu to Skotům nijak nekazilo. Naopak. Jak sami Skotové zpívali, není Skotsko, není párty.

Vzduchem létali před zápasem ohňostroje, rozbíjely se láhve… V ulicích zkrátka byla pořádná spoušť a z Londýna se stalo smetiště. Třicet lidí bylo dokonce za různé výtržnosti tamní policií zadrženo.

Nicméně jak si Skotové bordel udělali, tak si jej také uklidili. Sociálními sítěmi i britskými médii začaly v sobotu kolovat fotografie z úklidu.

A to nutno podotknout, že k úklidu došlo ještě před zápasem, než většina Skotů zalezla do hospod, kde pak zápas fanoušci sledovali, protože se nedostali na stadion.

Rozhodně není optimální, že vůbec takové smetiště Skotové vytvořili. Úctyhodné však jest, že úklid vzali do vlastních rukou a nenechali to na Londýňanech.

Zdroj: Metro, The Independent, Twitter

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Škoda že nemohou být plné stadiony fanoušku protože 8 tis. Skotu a více než 70 tis. Angličanu by z toho zápasu udělali tu nejlepší atmosferu na ME !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené